Следете нé или притиснете Escape

ДУБАИ - ОКТОМВРИ 2017 - АПРИЛ 2018

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Програма

Програма на патувањето:        

5дена/4ноќи – 6дена/5ноќи - 8дена/7ноќи, - авиокомпанија "FLY DUBAI"  

1. ден Скопје - Дубаи.

Полетување на авионот за Дубаи согласно моментално објавени саатници (навдени поддолу). Слетување во Дубаи согласно моментално објавени саатници (навдени поддолу). Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.

2. – 4/5/7 ден Дубаи.

Сместување во избраниот хотел на база наведената услуга , слободно време предвидено за индивидуални активности, одмор, организација на факултативни излети и друго.               

5/6/8 ден Дубаи - Скопје.

Во раните утриснки часови трансфер на аеродром. Полетување на авионот од Дубаи во 09.10 (09.20) часот (FZ791). Слетување во Скопје во 12.05 (12.20) часот.

Саатници  на авиони

•              FZ 791 / Дубаи (DXB) – Скопје (SKP ) / 09.10 – 12.05 (понеделник и четврток)

•              FZ 792 /Скопје (SKP) - Дубаи (DXB) / 13.05 – 21.05 (понеделник и четврток)

•              FZ 791 / Дубаи ( DXB)  - Скопје ( SKP) / 09.20 – 12.20 сабота

•              FZ 792 / Скопје ( SKP) – Дубаи ( DXB) / 13.30 – 21.20 сабота

Напомена

ИНДИВИДУАЛЕН ПРОГРАМ – минимум патници за реализација 2 лица

НАПОМЕНА - Цените се ПАКЕТ цени дадени по лице за сместување во соодветниот тип на соба/услуга за период на престој 01.10.2017-30.04.2018.

Пакет цена за 6 дена / 5 ноќи е валидна за патување од 04.11.2017 (вовоеден вонреден лет во сабота) согласно инфо од авио компанија.

Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по Промо цени на авион

 Напомена - цените се валидни согласно моментална расположливост на места во хотелот (период на потврда 24 часа), валидни за нови резервации и не е ретроактивна.

 Цената е варијабилна согласно промена на тарифи на карти на авио-компанија (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта).

ЦЕНЕТА НЕ Е ВАЛИДНА за период на манифестации и block-out дати (обратете се во Агенција), за ВИСОКА СЕЗОНА, празници и групни патувања, како и за дати каде што не се расположливи основни тарифи и класи на авионски карти (согласно услови на самата авио компанија)

Важни информации

Цената вклучува:          

- Повратен авионски билет на релација  Скопје - Дубаи – Скопје со FLYDUBAI ( по лице со 20 кг вклучен чекиран багаж и 7 кг рачен багаж, без оброк)

- Аеродромски такси

- Трансфер аеродром - хотел - аеродром         

- 4/5/7ноќевања во избраниот хотел на база наведената услуга          

- Организација и реализација на патувањето

- Локална асистенција од водич на српски јазик при резервација на ОПЦИОНИ ФАКУЛАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ

 

Цената НЕ вклучува:

- Виза за Дубаи 90 ЕВРА по лице (вклучувајќи и бебе)

- Опциони индивидуални екскурзии и факултативи (не вклучени во програма – на барање)

- Патничко осигурување

- Екстра трошоци во хотел  ( Телефон,Ручек &Вечера,Минибар,пијалоци )

- Останати индивидуални трошоци

- Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот

* туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014, Во хотелот на лице место при check in или при check out   и истата изнесува:

* Хотели 5* или повеќе 20 дирхами (20 DHS ≈ 4 EUR) по соба по ноќ

* Хотели 4* / 4* lux 15  дирхами (15 DHS ≈ 3 EUR) по соба по ноќ

* Хотел 3*/3* lux 10 дирхами (10 DHS ≈ 2 EUR)  по соба по ноќ

Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми.

 

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ: Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на целот износ. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена.

 

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

- Во готово - уплата на аконтација од најмалку 50% од вкупната цена на аранжманот при резервација, остатокот најдоцна 10 дена пред поаѓање.

- кредитни картички

- уплата преку фактура

 

Важни напомени и доплати за авион и хотел за дополнителен број на лица:

- Максимален број на лица во стандардна двокреветна соба се две возрасни.

- Дополнително легло за дете или 3 возрасно лице на барање со доплата – ДОКОЛКУ ДОЗВОЛУВА ХОТЕЛОТ И ТИП НА СОБА

- Доплата за промоција HABTOOR GRAND RESORT 5*   KIDS GO FREE !! максимум во соба на 2 постојни легла 2 возрсни лица + дете 15.99 + бебе (без дополнителен кревет за деца). Дополнително легло за дете или трет возрасен е со доплата согласно период на престој и број на ноќевања – ДОПЛАТА НА БАРАЊЕ

- Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч.  Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката.

- Сите оброци во хотелите се на база шведска маса (самопослужување)

- Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја процени исправноста и валидноста на патните и други лични исправи на патниците

- Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот       

- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

- За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност

- Информации и слики од хотелите може да ги најдете на нивната официјална web страна 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa.  Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.

 

Важни напомени:

-   За добивање на виза за ОАЕ  потребно е при резервација да го донесете пасошот (валиден минимум 6 месеци од дата на враќање) и слика во боја или да ги доставите скенирани со висока резолуција во JPG формат скенирани првите две страни од пасошот  на кои се наоѓаат податоците на патникот  како и слика со димензија за пасош. Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ. Постои можност  имиграционото одделение да  побара дополнителни документи во зависнот од поединечни случаеви.  АКО ПАТНИКОТ НЕ ДОБИЕ ВИЗА,парите не се враќаат.

 

НАПОМЕНА - Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена дирекно од авио компанијата.

Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата на превозниците. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае.

Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм

Geolocation

ГРАДСКИ ХОТЕЛИ ДУБАИ

01.10.2017-30.04.2017 (освен за Висока сезона)

ХОТЕЛ

ЛОКАЦИЈА

 ТИП НА СОБА

УСЛУГА

5 дена/4 ноќи

6 дена/5 ноќи

8 дена/ 7 ноќи

IBIS DCC 3*

DEIRA

STANDARD DBL

НП

579

619

679

FIRST CENTRAL HOTEL APARTMENT

TCOM

CLASSIC STUDIO

НП

619

669

739

NOVOTEL DEIRA CITY CENTER 4*

DEIRA

SUPERIOR DBL

НП

639

679

769

SOMEWHERE HOTEL TECOM 4*

TCOM

CLASSIC DBL

НП

639

679

769

HOLIDAY INN AL BARSHA 4*

AL BARSHA

DELUXE DBL

НП

649

699

799

CASSELS AL BARSHA 4*

AL BARSHA

STANDARD DBL

НП

649

699

789

JOOD PALACE HOTEL DUBAI 5*

DEIRA

PREMIUM DBL

НП

669

719

819

CROWNE PLAZA DUBAI 5*

SHEIKH ZAYED ROAD

ROH

НП

689

759

879

MEDIA ROTANA 5*

TECOM

CLASSIC DBL

НП

699

779

889

HABTOOR GRAND RESORT 5*   KIDS GO FREE !! максимум во соба на 2 постојни легла 2 возрсни лица + дете 15.99 + бебе

JBR

 RESORT ROOM               (дете и бебе БЕСПЛАТНО доколку немаат дополнително легло)

Полупансион

01.10-11.11.2017  и 23.12-27.12.2017

1089

1249

1569

12.11-22.12.2017

989

1099

1359

chd 15.99 - 399 eur/ inf - 50 eur

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе