Следете нé или притиснете Escape

СКОПЈЕ - ХАВАНА - ВАРДЕРО

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Програма

1 ден. Скопје - Истанбул

Пристигање на аеродромот во Скопје два часа пред лет со лет на Туркиш ТК1006 лет за Истанбул  во 2040 ,слетување во 00.20часот.

 

2 ден. Истанбул - Хавана

Продолжување на летот со лет ТК 183 во 02.10 , слетување во Хавана во 08.00. Трансфер до хотел. Сместување. Ноќевање. Сместување во хотел во Хавана 4* на база ноќевање со појадок со можност за организирање на факлултативни излети. Ноќевање.

 

3 ден. Хавана - Варадеро 

Појадок. Трансфер за Варадеро.Возење со кратки попатни одмори (2-3часа ). По доаѓањето сместување во хотел 4* на база се вклучено. Ноќевање.

 

4-11 ден. Варадеро

Престој во хотелот на база се вклучено ,денови предвидени за одмор, бањање и сончање....можност за организирање на факултативни излети  (Cayo Lago, Sugar Tour, Jeep Safari...)

 

12 ден. Варадеро -Хавана -Истанбул

Појадок. Слободно време до трансфер на аеродром и лет со ТК 183 во 10.00 часот за Истанбул. 

 

13 ден. Истанбул-Скопје

Ноќен лет со оброци во авионот. Слетување во 10.15 часот по локално време. Продолжување со лет ТК1005 за Скопје. Слетување на аеродромот во Скопје во 19.40 часот.

Опис

Групно патување со полетување од Скопје - ХАВАНА - ВАРДЕРО програма за 13 дена – 10 ноќи

 

ХАВАНА  главен град на Куба со 3 милиони жители, политички, културен и административен центар. Градот е бофат со историски споменици кои сведочат за мешаваината на различните култури и влијанија. Со својата колонијална архитектура, многубројните ексклузивни хотели ,егзотични клубови и барови оривлекуваат голем број на туристи од цел свет.

ВАРАДЕРО  најпознатото летувалиште на островот на 130км од Хаванапретставува ремек дело на природата, со долги песочни плажи, топла тиркизна и бистра вода на океанот.

 

Поаѓање: 06.12.2017.                                                   

Враќање: 18.12.2017.

 

Напомена

Напомена: Можна е промена на хотелот при реконфирмација на групата, со иста категорија на хотел и иста локација.Програмата е работена на минимум 12 патници.

Цената вклучува: Авио превоз на наведената релација, трансфер по програма, 1 ноќевање со појадок во хотел 4* во Хавана, 9 ноќевања на база се вклучено во хотел со 4* во Варадеро, организација на патувањето, лиценциран придружник од Македонија.

Цената не вклучува: Аеродромски такси 285 еур по лице, виза за Куба на лице место,  факултативни излети, индивидуални трошоци.Начин на плаќање:   50%  при резервација, во денарска противвредност по курс 62,00 , а остатокот 30 дена пред поаѓање

 

 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата.  Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa.  Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.  Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.

 

Важни информации

Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Хавана  согласно промена дирекно од авио компанијата.

Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата на превозниците. Агенцијата го задржува правото за промена на цената и редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае.Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

ГИ МОЛИМЕ ПАТНИЦИТЕ  ДА ГО ПРОВЕРАТ ТОЧНОТО ВРЕМЕ НА ПОЛЕТУВАЊЕ НА АВИОНОТ ДВА ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

 

Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 62 mkd).

Geolocation

Хотелско сместување

Цена на аранжманот по лице во двокреветна соба

Memories Miramar – Хавана 4*Be Live Experience - Варадеро 4*

 1,085 EUR

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе