Следете нé или притиснете Escape

Малдиви 2017 - Програма

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Програма

Програма на патување:

 

1. ден Скопје – Доха

Индивидуално пристигнување на аеродромот “Александар Македонски” два часа пред полетувањето на авионот во 10:20 часот. Пријава за лет, предавање на багажот, пасошки и царински формалности. Полетувањето на авионот за Доха, со Qatar Airlines во 12:20 часот. Пристигнување во Доха во 18:45 часот по локално време. Чекање на аеродромот за наредниот лет за Мале.

 

2. ден Доха – Мале

Продолжување на патувањето за Мале во 01:55 часот по локално време. Пристигнување на Мале во 08:55 часот. Трансфер до хотелот со глисер или хидро глисер (во зависност од далечината на избраниот Атол). Индивидуално сместување во собите после 14:00 часот по локално време. Ноќевање.

 

 3-8. ден Малдиви

Одмор во избраниот хотел, на база на избраната услуга. Слободно време за одмор, релаксација, забава, пливање, уживање

 

9.  ден Мале – Доха

Појадок. Напуштање на собите најдоцна до 11 часот по локално време. Индивидуална одјава од хотелот. Трансфер до аеродромот во Мале со глисер или хидро глисер. Пријава за лет, предавање на багажот, пасошки и царински формалности. Полетување на авионот за Доха со 19:30 часот. Пристигнување во Доха во 22:30 часот.

 

10. ден Доха – Скопје

Продолжување на патувањето за Скопје со летот во 06:55 часот. Пристигнување во Скопје во 11:20 часот по локално време.

Опис

Период на патување: септември-октомври 2017

Летови

Скопје – Мале – секој понеделник, среда, петок и недела

Мале – Скопје – секој вторник, четврток, сабота и недела

Важни информации

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Повратен авио билет Скопје – Доха – Мале – Доха – Скопје со вклучен багаж до 30кг
  • 7 ноќевања во избраниот хотел, на база на полупансион
  • Трансфер аеродром Мале – хотел – аеродром Мале

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

-          Аеродромски такси кои се во износ од 300 еур по лице

-          Храна, пијалоци, услуги кои не се споменати во програмата

-          Индивидуални активности

-          Осигурување

 

Услови и начин на плаќање:

-          За резервација потребно е 50% уплата од вкупната, сума. Остатокот треба да се доплати 15 дена пред поаѓање

-          Цените се дадени во евра, плаќањето е исклучиво во денари по курс 1 еур = 62 ден

-          За влез во Малдиви не е потребно предходно обезбедување на виза. Визата се добива при пристигнувањето во државата доколку се има: валиден пасош, повратен вио билет, потврда за хотелска резервација

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=DXpLx7PKiqU

https://www.youtube.com/watch?v=XG1aZ7Ce6nM

Geolocation

Хотели

Местоположба

Тип на соба

Цени од ...

Цените се дадени во евра, по лице

Bandos Maldives 4*

Severen Male Atol

Standard Double Room

1160

Paradise Island Spa Resort 4*

Severen Male Atol

Superior Beach Bungalow

1130

Thulhagiri Island Resort and Spa 3*

Severen Male Atol

Deluxe Double Room

1240

Kurumba Maldives 5*

Severen Male Atol

Superior Double Room

1680

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе