Следете нé или притиснете Escape

KEMPINSKI HOTEL GRAND ARENA - Хотел

5
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Идеално место за одмор. Добредојдени сте во овој уникатен планински и СПА ресорт каде времето никогаш нема да Ви биде доволно за да ги доживеете сите негови содржини. Во зима дојдете за скијање и сноубординг или во лето на планински одмор исполнет со велосипедизам, прошетки по планината или параглајдерство. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа главната станица на ски - лифтот кој Ве качува на највисоките снежни врвови. Хотелот е на само неколку минути од центарот на Банско, а таму ќе најдете многубројни традиционални меани, музеи и продавници. Со толку одличен избор на активности за Вас секогаш ќе постои причина да се вратите овде.

 

Опис на соби:

 • Double Deluxe: (35 - 40 m) има два кревета или еден брачен кревет, мини бар, клима, греење, ТВ, телефон, сеф, купатило;
 • Double Executive: (40 - 42 m) има француски лежај, директен пристап до SPA&Welness центарот.
 • Јunior Suite: (45 m) има брачен кревет, дневна соба, клима, сеф, мини бар, ДВД, купатило со туш кабина, балкон;
 • Deluxe Suite: (70 m) има спална со француски лежај, дневна соба, клима, сеф, мини бар, балкон, ДВД, купатило со туш кабина, интернет;
 • Аlpine Suite: (80 m) има одвоена спална со брачен кревет, дневна, клима, мини бар, сеф, ДВД, балкон, интернет, сауна и џакузи во тоалетот.

Хотелски содржини и услуги

 • Надворешен базен (бесплатно)
 • Внатрешен базен (бесплатно)
 • Сауна
 • Факс
 • Интернет
 • Ресторан
 • Менувачница
 • Соби за не-пушачи
 • Хемиско чистење
 • Бар во хотелот
 • Интернет Кафе
 • Сеф на рецепција
 • Ресторан а ла карт
 • Број на сали за состаноци: 4
 • Салон за убавина
 • Велнес центар
 • Хотелски паркинг
 • Пристап за хендикепирани лица
 • Чадори и лежалки на базен
 • Детско катче
 • Лифт
 • Гаража на барање
 • Винарска Визба
 • Лоби бар
 • Собна услуга
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

 • Пинг-Понг
 • Вечерна музика
 • Куглана
 • Надворешен базен
 • Билијард
 • Скијање
 • Велосипеди за изнајмување
 • Јавање коњи
 • Риболов
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Тениски терени
 • Соба за игри

Сите соби се опремени со

 • ТВ
 • Интернет конекција
 • Телефон
 • Бежичен интернет
 • Простор за седење
 • Сеф во соба
 • Џакузи
 • Мини Бар
 • Фен
 • Греење
 • Бања/Тоалет
 • Клима Уред
 • Сет пешкири (2 за член)
 • Балкон или Тераса

Локација

 • X Координати: 41.82707905530193
 • Y координати: 23.478351831436157

Спа Услуги

 • Зона за третмани
 • Внатрешен базен
 • Надворешен базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања
 • Турска бања/ Хамам
 • Ледена соба (бесплатно)
 • Зона за релаксирање
 • Mасажа третмани
 • Топла када
 • Фитнес
 • СПА центар
 • Солариум
 • AlphaSphere сеанса

KEMPINSKI HOTEL GRAND ARENA

BANSKO

ЕСЕНСКА ПОНУДА

07.10 - 30.11.2019

 

Недела - Четврток  цени по лице од

Пог. планина

соба

Поглед град

Петок - Сабота  цени по лице од

апарт

Апарт

36 EUR во двокреветна Deluxe соба

 1. EUR  во двокреветна Deluxe соба

 

Цената вклучува:

 • Појадок
 • Кемпински Спа : 4 вида на сауна , ароматизирана парна бања, базени, џакузи и снежна соба
 • 24/7  Фитнес центар опремен со уреди од Теchnogym.
 • Wi-Fi
 • Додатоци за бесплатно кафе и чај во собата.
 • Шише со  вино и бобинки во собата по пристигнувањето
 • 20% попуст на третманите во Кемпински СПА

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА ТУРИСТИЧКА ТАКСА ОД 1 EUR ДНЕВНО ПО ЛИЦЕ

 

Деца:

 •  Деца до 5.99 години бесплатно, со право на влез во детско катче со аниматори.

 

 •  Деца од 6 до 11.99 години – 22 EUR  на ноќ со вклучен појадок.

 

 

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе