Следете нé или притиснете Escape

Andre Rieu | ЗАГРЕБ 19.05.2018

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Програма

18.05 / петок / Состанок на групата на паркингот спроти хотелот Холидеј Ин во 21:30 часот. Тргнување кон Белград во 22:00 часот. Влез во Србија преку граничниот премин Табановце. Патот продолжува за Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

19.05 / сабота / Пристигнување во Загреб во пладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за разглед на градот. Почеток на концертот на ANDRE RIEU во 20.00 часот. По завршувањето на концертот, индивидуално враќање во хотелот. Ноќевање.

20.05 / недела / Појадок. Одјавување од хотелот. Слободно време за индивидуални прошетки и активности. Состанок на групата на договореното место. Тргнување кон Македонија во приквечерните часови. Ноќно возење со попатни паузи.

21.05 / понеделник / Пристигнување во Скопје во раните утрински часови.

Опис

Еден од најпознатите светски виолинисти и диригенти, со свој концерт во Загреб. 

Дојдете во Папилон  и подгответе се за овој незаборавен концерт на Andre Rieu и неговиот Johann Strauss Orchestra кој брои од 80 до 150 музичари!

Напомена

-          За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници

-          За овој аранжман важат општите услови за патување на СКТМ и ТА ПАПИЛОН

Важни информации

Во цената на аранжманот е вклучено:

-          Превоз со туристички автобус на наведената релација

-          Влезница за концертот на ANDRE RIEU ()

-          Сместување во двокреветни соби во хотел со 3* на база на ноќевање со појадок

-          Организација на аранжманот и придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

-          Патничко осигурување

-          Други неспоменати услуги

Категории

Влезница + хотел + превоз

ТРИБИНА ДОЛЕ 4

134 EUR

ТРИБИНА ДОЛЕ 3

158 EUR

ТРИБИНА ДОЛЕ 2

169 EUR

ТРИБИНА ДОЛЕ 1

176 EUR

ПАРТЕР 2

162 EUR

ПАРТЕР 1

173 EUR

ПРЕМИУМ ПАРТЕР

187 EUR

ГОЛД ПАРТЕР

203 EUR

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе