Следете нé или притиснете Escape

Andrea Bocelli - Загреб 10.03.2018 - 2 ноќевања

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Програма

Програма на патувањето:

08.03.2018 / четврток / Состанок на групата на паркингот спроти хотелот Холидеј Ин во 21:00 часот. Тргнување кон Белград во 21:30 часот. Влез во Србија преку граничниот премин Табановце. Патот продолжува за Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

09.03.2018 / петок / Пристигнување во Загреб во предпладневните часови, сместување во хотел по 14 часот. Факултативен разглед на градот со локален водич, Капитол, Катедралата, Црквата Свети Марко, Камената порта, Штросмаеровото шеталиште... Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање

10.03.2018 / сабота / Појадок. Факултативен излет до Љубљана со рано поаѓање, пристигнување предпладне, панорамски разглед на градот, Тромостовјето, Змејскиот мост, Замокот, Римските урнатини... време за шопинг во БТЦ центарот, еден од најголемите во Европа. Враќање во Загреб во попладневните часови, време за освежување во хотелот. Почеток на концертот на ANDREA BOCELLI во 20.00 часот. По завршувањето на концертот, индивидуално враќање во хотелот. Ноќевање.

11.03.2018 / недела / Појадок. Одјавување од хотелот. Слободно време за индивидуални прошетки и активности. Состанок на групата на договореното место. Тргнување кон Македонија во приквечерните часови. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

12.03.2018 / понеделник / Пристигнување во Скопје во раните утрински часови. Крај на програмата.

Опис

Арената во Загреб повторно ќе биде сцена на врвен музички спектакл. По повод Меѓународниот ден на жената, пејачот со вечен сјај Андреа Бочели ќе настапи пред публиката која секој пат досега го пречекувала со ентузијазам и овации. Ваквите реакции се повеќе од заслужени, бидејќи името на овој италијански тенор е гаранција за уникатен и врвен музички настан кој ќе ги задоволи дури и најсложените љубители на класичната музика. Иако на 12 годишна возраст останал потполно слеп, неговиот нескршлив дух му помага да достигне светска слава.

 

"Никој не одлучува да стане пејач, реакцијата на луѓето го прави тоа за вас", вели Андреа Бочели, реченица што најдобро го опишува патот на овој харизматичен уметник. По потекло од италијанскиот регион Тоскана, од каде што потекнуваат и славните музички гиганти Пучини и Маскањи, на патот кон светската слава зачекорил речиси една четвртина век со победа на Сан Ремо фестивалот.

 

Набргу потоа, следи првата голема улога во операта Макбет на Верди, по што успесите незапирливо се редат. Сепак, за најголема пресвртница се смета  песната "Con Te Partirò", чија верзија во дует со светски познатиот сопран Сара Брајтман во 1996 година се вивнува на врвот на топ листите и на крај станува една од најпопуларните песни на сите времиња. Успесите продолжија - преку бројните настапи и објавени албуми, Бочели ја доби наклонетоста на најшироката публика, но исто така и од колегите музичари и музички критичари.

 

По бините на Карнеги Хол, римскиот Колосеум, Операта во Сиднеј и во Берлин, Централ Парк во Њујорк, Андреа Бочели на публиката во загребската Арена подготвува вистинско музичко доживување.

 

Најавената програма се состои од два дела - во класичниот дел од тенорот ќе настапи со најпознатите оперски арии, додека во вториот дел се посвети на сопствените најголеми хитови. По повод Денот на жената, музичкиот репертоар ќе биде прилагоден на дамите, кои ќе можат да уживаат во некои од најубавите љубовни песни.

По 80 милиони продадени албуми и бројни награди, со нетрпение се очекува тенорот чиј впечатлив глас многу го сметаат како глас на новиот милениум!

 

Напомена

-        За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници

-        За овој аранжман важат општите услови за патување на СКТМ и ТА ПАПИЛОН

-        Цените се дадени во Евра а се пресметуваат во денари, 1 ЕУР = 62 МКД

-        ЦЕНИТЕ СЕ ВАЖЕЧКИ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 11.01.2018

Важни информации

Во цената на аранжманот е вклучено:

-        Превоз со високо туристички автобус на наведената релација

-        Влезница за концертот на ANDREA BOCELLI од избраната категорија

-        Сместување во двокреветни соби во хотели со 3* на база на 2 ноќевања со појадок во Загреб

-        Организација на аранжманот и придружник на патувањето

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

-        Патничко осигурување

-        Туристичка такса 1 ЕУР по лице (се плаќа во агенцијата)

-        Факултативен разглед на Загреб со локален водич (10 ЕУР по лице, минимум 20 лица)

-        Факултативен излет до Љубљана со посета на БТЦ шопинг центарот (15 ЕУР по лице, минимум 20 лица)

-        Други неспоменати услуги

Geolocation

Категории

Влезница + хотел + превоз

ТРИБИНА ГОРЕ 3

168 EUR

ТРИБИНА ГОРЕ 2

181 EUR

ТРИБИНА ГОРЕ 1

191 EUR

ТРИБИНА ДОЛЕ 3

205 EUR

ТРИБИНА ДОЛЕ 2

218 EUR

ТРИБИНА ДОЛЕ 1

232 EUR

ПАРТЕР 2

221 EUR

ПАРТЕР 1

248 EUR

ГОЛД ПАРТЕР

276 EUR

ПЛАТИНУМ ПАРТЕР

332 EUR

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе