Следете нé или притиснете Escape

LUIS FONSI - Белград 24.11.2017

Програма

Програма на патувањето

24 – 25.11.2017 Скопје – Белград – Скопје

Состанок на групата во 06:30 часот на паркингот спроти хотел Holiday INN. Тргнување од Скопје во 07:00 часот. Патувањето продолжува накај Белград со попатни паузи за одмор. Пристигнување во Белград во пладневните часови. Слободно време за индивидуални активности. Почеток на концертот во 20:00 во Белградската Арена. По завршувањето, состанок на групата на договореното место и тргнување кон Македонија. Пристигнување во Скопје во утринските часови.

Опис

Luis Fonsi, “Despacito” ѕвездата, доаѓа како најголемата музичка атракција за 2017 во Белград во склоп на својата “Love+Dance” турнеја која ги полни светските концертни сали.

Хитот„Despacito“ со раперот Daddy Yankee е објавен во Јануари и до сега на Youtube е прегледан повеќе од 4 милијарди пати! Со тоа, видеото стана најгледаното на Youtube за оваа година. Песната стана хит во речиси сите земји на светот и го обележи летото, но и цела 2017 година.

 Како предгрупа настапува уште еден бенд кој асоцира на лето и море:  представниците на main stream hip-hop во регионот, групата “WHO SEE”.

Песните без кои летото нема да е исто како "Dje se kupas" , постигнуваат повекемилионски прегледи на нивниот You Tube канал и поставуваат нов стандард за бендот.

 

Партер стоење

3.750 МКД

Трибина

3.950 МКД

 

Напомена

НАПОМЕНА:

- патничко здравствено осигурување не е вклучено во цената (200 ден)

- За реализација на патувањето потребен е минимум од 40 патници.

- За овој аранжман важат општите услови на ТА ПАПИЛОН

Важни информации

  ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО

Превоз со туристички автобус на наведената релација

- Влезница за концертот по избор

- Организација на аранжманот и придружник на   патувањето

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе