Следете нé или притиснете Escape

NICK CAVE & THE BAD SEEDS БЕЛГРАД

Програма

28 – 29.10.2017 Скопје – Белград – Скопје

Состанок на групата во 06:30 часот на паркингот спроти хотел Holiday INN. Тргнување од Скопје во 07:00 часот. Патувањето продолжува накај Белград со попатни паузи за одмор. Пристигнување во Белград во пладневните часови. Слободно време за индивидуални активности. Почеток на концертот во 20:00 во Белградската Арена. По завршувањето, состанок на групата на договореното место и тргнување кон Македонија. Пристигнување во Скопје во утринските часови.

Опис

Една од највпечатливите појави на светската музичка сцена, ценетиот автор и изведувач, Nick Cave со својот бенд the Bad Seeds, ќе настапи на 28.10.2017 во Комбак Арена во Белград! Концертот ќе се одржи во склоп на нивната светска турнеја која е представена со албумот „Skeleton Tree“ кој се наоѓа на првите позиции на светските листи а Гардијан оценувајки го албумот со пет ѕвездички го опишува како „ремек дело на љубов и разурнување“. Nick Cave & The Bad Seeds  продале повеќе од 5 милиони албуми и оставиле длабоко и силно влијание на светската уметничка цена.  Предходниот настап на Nick Cave and the Bad Seeds во Арена е прогласен за најдобар концерт во Србија за 2008 година. Исто така бил еден од најдолгите концерти со траење од 150 минути вклулчувајки и исполување на музички желби на фановите. Новиот албум кој ке биде представен покрај старите песни во Арена на 28.10.2017, е настанат во периодот кога Кејв го изгубил синот и е објавен еден ден по премиерата на документарецот „One More Time With feeling“, снимен од страна на режисерот Andrew Dominic каде се сведочи за траумата на музичарот. Skeleton Tree се наоѓа на прво место на слушаност во осум земји од светот. Овој албум на бендот му ги донесе високите позиции на Британската (UK: 2) и Американската топ листа (Billbord: 27). Nick Cave & The Bad Seeds неодамна се номинувани за Брит награда (2017) во категодијата“Најдобра Меѓународна Група”.

Погледајте го „Jesus Alone“ од албумот „Skeleton Tree“ https://www.youtube.com/watch?v=9iGxoJnygW8

Nick Cave пристигнува со својот долгогодишен соработник и текстописец Warren Ellis како и со бендот составен од Martyn Casey, Thomas Wydler, Jim Sclavunos, Conway Savage, George Vjestica и Larry Mullins.

Напомена

НАПОМЕНА:

- патничко здравствено осигурување не е вклучено во цената (200 ден)

- За реализација на патувањето потребен е минимум од 40 патници.

- За овој аранжман важат општите услови на ТА ПАПИЛОН

Важни информации

  ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО: - Превоз со туристички автобус на наведената релација

- Влезница за концертот по избор- Организација на аранжманот и придружник на   патувањето

Geolocation

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе