Следете нé или притиснете Escape

Хотел REGNUM APART HOTEL & SPA

5

Попусти

10% попуст за резервации направени со 100% плаќање најдоцна 24 часа после потврдувањето на резервацијата

Цените се валидни за сместување  во периодот: 18.04 - 30.11.2017 (од недела до четврток + специјален еднонеделен пакет “Плати 6, остани 7”)

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Цените се дадени во евра, по апартман, за посочениот број на лица сместени на редовно легло и вклучуваат:

-          Соодветен број на ноќевања со појадок во ресторанот Регнум (за сместување на база на BB)

-          Соодветен број на ноќевања со појадок и вечера во ресторанот Регнум (за сместување на база на НВ)

-          Интернет низ целиот хотел и сеф во апартманите

-          Користење на детското катче

-          Користење на Регнум СПА центарот- внатрешен базен со детски сектор, џакузи, Финландска сауна, парна бања, зона за релаксирање, фитнес центар

-          Користење на Регнум Аква Паркот (од 01.06 до 31.08.2017, во зависност од климатските услови) – надворешен базен со полуолимписки размери, надворешен детски базен, топогани, игралиште за фудбал и кошарка

-          Анимации за возрасни и деца во Регнум Аква Паркот

-          10% попуст на СПА процeдурите

-          Надворешен 24 часовен паркинг (во зависност од слободните места)

-          Доплата за користење на апартман со поглед кон планината - 11€ на ден, по соба

Важни информации

Попусти:

  • Деца до 7,99 години на дополнително легло се сместуваат бесплатно со две возрасни лица на база на ноќевање со појадок
  • Деца од 5 до 7,99 години плаќаат по 7€ за вечера, на ден, за сместување на база на полупансион
  • Деца од 8 до 14,99 години на дополнително легло плаќаат 14€ на ден, на база на ноќевање со појадок или 20€ на ден, на база на полупансион
  • Лица постари од 15 години на дополнително легло плаќаат 25€ на ден, на база на ноќевање со појадок и 32€ на ден на база на полупансион
  • Две деца до 7,99 години сместени со едно возрасно лице на редовно легло – важат цените за еднокреветното сместување
  • Еднокреветно сместување – 75% од цената на соодветното сместување за посочениот број на лица во периодите: 18.04-02.05.2017 и 01.07-30.11.2017
Geolocation

Пакетните цени не се валидни во периодите: 02.05-30.06.2017 и 05.08-12.08.2017

Недела - четврток

Престој

Еднонеделен пакет

Тип на апартман

Минимум гости

Број на гости

3 ноќевања

4 ноќевања

5 ноќевања

Плати 6, остани 7

 

Редовни легла

Дополнителни легла

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

Јуниор

2

-

162

202

210

263

251

317

343

423

Екзекутив

2

2

197

237

253

307

304

370

417

493

Екзекутив Делукс

2

2

225

264

291

343

347

413

473

544

Гранд апартман

4

2

347

426

445

552

534

666

726

885

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе