Следете нé или притиснете Escape

Хотел KALYPSO HOTEL MALIA 3+* Malia - Crete - Heraklion

3
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Локација: 200м од морето

Содржини: базен, интернет, лекар, паркинг, бар, ресторан

Соба: балкон, сеф, фен, фрижидер, клима, ТВ, телефон, бања

Веб: http://www.hotel-kalypso.com/

 

Geolocation

Kalypso Hotel Malia 3+* Malia - Crete-Heraklion

Тип на соба / Категорија

Сместување

20.04.17-21.05.17

 

03.10.17-20.10.17

22.05.17-17.06.17

 

20.09.17-02.10.17

18.06.17-15.07.17

 

27.08.17-19.09.17

16.07.17-26.08.17

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Double Room for Sgl -

1Ad

43

57

75

92

Double Room for Sgl -

1Ad+1ch(0-1)

43

57

75

92

Double Room for Sgl -

1Ad+1ch(2-4)

52

66

84

101

Double Room for Sgl -

1Ad+1ch(5-11)

61

75

92

110

Double Room -

2Ad

64

70

92

114

Double Room -

2Ad+1ad

88

95

117

139

Double Room -

2Ad+1ch(0-1)

64

70

92

114

Double Room -

2Ad+1ch(2-4)

73

79

101

123

Double Room -

2Ad+1ch(5-11)

81

88

110

132

Минимум престој

 

 1

 1

 1

 1

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1€=62ДЕНАРИ

Опис:

Локација: 200м од морето

Содржини: базен, интернет, лекар, паркинг, бар, ресторан

Соба: балкон, сеф, фен, фрижидер, клима, ТВ, телефон, бања

Веб: http://www.hotel-kalypso.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

Kalypso Hotel Malia 3+* Malia - Crete-Heraklion

Тип на соба / Категорија

Сместување

22.05.17-17.06.17

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.05.2017

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Double Room for Sgl -

1Ad

40

Double Room for Sgl -

1Ad+1ch(0-1)

40

Double Room for Sgl -

1Ad+1ch(2-4)

46

Double Room for Sgl -

1Ad+1ch(5-11)

53

Double Room -

2Ad

50

Double Room -

2Ad+1ad

67

Double Room -

2Ad+1ch(0-1)

50

Double Room -

2Ad+1ch(2-4)

56

Double Room -

2Ad+1ch(5-11)

62

Минимум престој

 

 1

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе