Следете нé или притиснете Escape

Родос

Родос е најголемиот од островите на Додеканезите. Се наоѓа на источниот дел на Егејското Море, на запад од турскиот брег, помеѓу грчкото копно и островот Кипар.

Остров на витези, ружи и пеперутки. Познат по природната убавина и по археолошките наоѓалишта. Располага со одлична инфраструктура, клима идеална за уживање, прекрасни песочни плажи, средновековни дворци, православни храмови, средновековни тврдини. Тука може да изберете различни категории на хотели, во туристичкиот центар со богатиот ноќен живот или на периферијата, во мирно и тивко еколошко опкружување. Во просек овој остров има околу 310 сончеви денови годишно, поради што, се има чувство дека туристичката сезона трае цела година.

Чартер програми

Почитувани, ПАПИЛОН и оваа година Ви овозможува да го да посетите и да го истражите овој прекрасен остров. Во цената е вклучено: авио билет, багаж, трансфери. Дополнително, изберете еден од бројните хотели, кои се наоѓаат низ целата територија на островот. Различни хотели, различни цени, различни предели. Хотели за сечиј вкус.

Одберете ја оваа дестинација и верувајте дека нема да зажалите.

СОЛУН – РОДОС – СОЛУН

Повратен авио билет -  175  ЕУР по лице

Секој петок и недела во текот на целата сезона!

За точните саатници на летот ќе бидете информирани при резервација.

Во цената е вклучено:

  • Повратен авио билет на релација Солун – Диагорас – Солун
  • Трансфер Скопје – Солун – Скопје
  • Една кабинска торба до 5 килограми по лице
  • Една патна торба до 20 килограми по лице
  • Трансфер аеродром Диагорос – хотел – аеродром Диагорос

Во цената не е вклучено:

 

Родос

Моментално нема понуди за дадената категорија...