Следете нé или притиснете Escape

ВРАХОС

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

 

ВРАХОС БИЧ - се наоѓа на 600 км од Скопје, веднаш по Парга (околу 30км). Сместен на преубава, околу два километри долга плажа, ви овозможува прекрасен одмор на тиркизното Јонско море. Изобилува со кафанчиња, таверни, и рибни ресторани сместени по убавото шеталиште покрај море. Врахос секако ќе ви понуди преубав одмор во едно мало, мирно место богато со борова шума имаслинови дрва.

 

ВИЛА ФИЛОКСЕНИЈА се наоѓа во крајниот дел од плажата на Врахос во помирен дел. На 50 метри од плажа во прекрасен двор со природни сенки од маслинови дрва, во дворот има лулашки за деца.  Вилата има сопствен паркинг и лежалки на плажа кои се бесплатни доколку гостите порачаат пијалок од барот. Вилата располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани. Сите се со балкон, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, Wi-Fi и клима(се доплаќа 4евра на ден).

ВИЛА ВАЈТ СЕНДИ БИЧ е на прва линија на плажа. Вилата располага со сопствени лежалки на плажа. Секое студио има 2 лежалки со чадор на користење. Студијата се на први кат со балкон со страничен поглед на море, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) иWI-FI.Четвртата особа може да биде дете до 12 години.

ВИЛА САНРАЈС се наоѓа на 50 метри од плажа и располага со сопствен паркинг (ограничен капацитет). Студијата се наоѓаат на прв спрат, опремени со ТВ, мини кујна, балкон и клима (се доплаќа 5евра на ден). Секое студио има еден дупли кревет, еден единечен и можност за фотеља на спуштање (за дете до 5,99год)

ВИЛА ЈОНИАН ВЈУ се наоѓа на 50 метри од плажа и има прекрасен поглед на целиот залив во Врахос. Вилата имасопствен паркинг, расоплага со модерно опремени четворокреветни пространи апартмании трокреветни студија. Сите апартмани и студија имат свој балкон со поглед на море, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, купатило и клима (се доплаќа 5евра ден). Опис: апартманите се лоцирани на 2 кат, имаат две простории, спална со 1 брачен кревет и кујна со 2 единечни кревети. Студијата се наоѓаат на трет  кат (поткровје), една просторија со 1 брачен кревет, 1 единечен кревет.

ВИЛА КОРАЛИ е една од најубавите вили на Врахос Бич. Се наоѓа во центарот, на сама плажа. Вилата има паркинг, бар и сопствена плажа со чадори и лежалки ( гостите на вилата ги користат лежалките со порачување на пијалок) . Сместувањето е во четирикреветни апартмани со балкон (со поглед на градина или на море), комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, клима (се доплаќа 6евра на ден) и Wi-Fi. Напомена: Вила Корали прима само четворочлена фамилија или максимум 3 возрасни особи !!!

ВИЛА ЛУИЗА се наоѓа на прва линија од плажа, располага со трокреветни и четворокреветни апартмани. Сите апартмани се со комплет опремена кујнa, бања, фрижидер, ТВ, WiFI, и клима (се доплаќа 5 евра на ден). Апартманите 1/4  се лоцирани на приземје имаат две простории, спална со 1 брачен кревет и кујна со 2 единечни кревети. Апартманите 1/3+1 на се лоцирани на први и на втори спрат, имаат две простории, спална со 1 брачен и 1 единечен кревет и кујна со помошен кревет за деца до 12 години. Апартман 1/3лоцирани на први и втори кат, две простории, спална со 1 брачен и 1 единечен кревет и засебна кујна.

Напомена

НАПОМЕНИ:

-  ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ (7 или 9 ноќи) НА СТУДИО / АПАРТМАН, согласно бројот на кревети.

-  Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Во одредени капацитети наддозволениот број може да се сместимаксимум едно дете до 6години во кревет со родител.

-  Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

-  Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 01.00часот, поаѓање во 01.30часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

-  Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цена.

-  Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд). 

-  За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена.Напомена: понудата важи само за редовните цени.

-  Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе(на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира)

-  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во редовниот ценовник. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

-  Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е во 09часот.

-  Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

-  Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

-  По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот. 

-  Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте на плажа или надвор од собата

 

- Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

 

Доплата за превоз:

-  Превоз за возрасен 50 евра/ Еден правец 35 евра

-  деца до 12години 40 евра / Еден правец 25 евра

-  Дете до 2 години (без седиште) - бесплатно

 

Geolocation

 

 

Табела бр.1   ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН

Вила

 

ФИЛОКСЕНЈА

ВАЈТ СЕНД

САНРАЈС

Термин

ноќи

1/2 СТД    

1/3 СТД     

1/4 АПП  

1/3 СТД  

1/3+1 СТД  

   1/3 СТР.МОРЕ

1/3  МОРЕ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.05*

7 ПРОМО   

99€

109 €

169 €

119€

129 €

119€

129 €

02.06

7

140 €  

150 € 

250 €

220€

240 €

220€

240 €

09.06

7

180 € 

170 € 

280 €

240€

260 €

240€

260 €

16.06

7

280 € 

300 €

400 €

360€

380 €

360€

380 €

23.06

7

340 € 

360 €

460 €

400€

420 €

400€

420 €

30.06

9

380 € 

430 €

510 €

450€

470 €

450€

470 €

09.07

9

440 € 

480 €

610 €

500€

520 €

500€

520 €

18.07

9

480 € 

520 €

690 €

580€

600 €

580€

600 €

27.07

9

480 € 

520 €

690 €

580€

600 €

580€

600 €

05.08

9

480 € 

520 €

690 €

580€

600 €

580€

600 €

14.08

9

480 € 

520 €

690 €

580€

600 €

580€

600 €

23.08

9

440 € 

490 €

610 €

520€

540 €

520€

540 €

01.09

7

320 € 

360 €

480 €

400€

420 €

400€

420 €

08.09

7

170 € 

300 €

350 €

360€

380 €

360€

380 €

15.09

7

130 € 

170 €

250 €

240€

260 €

240€

260 €

22.09*

8 ПРОМО

99 € 

109€

169 €

119€

129 €

119€

129 €

 

 

-10% за комплетни уплати до 31.03.2018 !

 

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

 

 

 

 

                Табела бр.2   ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН

Вила

 

КОРАЛИ

ЛУИЗА

ЈОНИАН ВЈУ

Термин

ноќи

1/4 АПП ГРАДИНА 

1/4 АПП МОРЕ

1/3  АПП

1/3+1  АПП

1/4  АПП

1/3+1  СТД

1/4 АПП

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.05*

7 ПРОМО

179 €

199 €

119€

129 €

169 €

129€

169 €

02.06

7

280 €

300 €

220€

240 €

260 €

190€

250 €

09.06

7

320 €

340 €

240€

260 €

300 €

230€

280 €

16.06

7

460 €

490 €

360€

380 €

440 €

340€

400 €

23.06

7

510 €

540 €

400€

420 €

490 €

420€

460 €

30.06

9

560 €

590 €

450€

470 €

540 €

460€

510 €

09.07

9

660 €

690 €

500€

520 €

640 €

480€

610 €

18.07

9

750 €

780 €

580€

600 €

730 €

570€

690 €

27.07

9

750 €

780 €

580€

600 €

730 €

570€

690 €

05.08

9

750 €

780 €

580€

600 €

730 €

570€

690 €

14.08

9

750 €

780 €

580€

600 €

730 €

570€

690 €

23.08

9

690 €

720 €

520€

540 €

670 €

520€

610 €

01.09

7

500 €

520 €

400€

420 €

490 €

370€

480 €

08.09

7

380 €

460 €

360€

380 €

360 €

240€

350 €

15.09

7

280 €

300 €

240€

260 €

260 €

190€

250 €

22.09*

8 ПРОМО

179 €

199 €

119€

129 €

169 €

129€

169 €

 

 

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе