Следете нé или притиснете Escape

Хотел AMIRA

5
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со модерен спа  центар, остава за ски опрема, ресторан, услуги за чување на бебиња, продавница за сувенири, рент-а-кар, паркинг, интернет, фитнес центар

Локација: 400м од гондолата во Благоевград, 9км од гондолата во Банско,

Опис на собите: ТВ, телефон, бањарки, папучи, бања

www.hotelamira.bg

Geolocation

AMIRA 5*

01.04-14.12

DBL STANDART / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

66

1возрасен+1дете

62

2возрасни

83

DBL STANDART / Полупансион

Еднокреветна соба

84

1возрасен+1дете

80

2возрасни

106

STUDIO STANDART / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

1возрасен+1дете

81

1возрасен+2деца

119

2возрасни

108

2возрасни+1дете

146

3возрасни

146

STUDIO STANDART / Полупансион

Еднокреветна соба

NO

1возрасен+1дете

98

1возрасен+2деца

144

2возрасни

131

2возрасни+1дете

177

3возрасни

177

ONE BEDROOM APARTMENT / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

1возрасен+1дете

109

1возрасен+2деца

161

2возрасни

146

2возрасни+1дете

197

3возрасни

197

ONE BEDROOM APARTMENT / Полупансион

Еднокреветна соба

NO

1возрасен+1дете

127

1возрасен+2деца

186

2возрасни

169

2возрасни+1дете

228

3возрасни

228

ONE BEDROOM APARTMENT LUX / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

1возрасен+1дете

179

1возрасен+2деца

262

2возрасни

238

2возрасни+1дете

322

3возрасни

322

ONE BEDROOM APARTMENT LUX / Полупансион

Еднокреветна соба

NO

1возрасен+1дете

196

1возрасен+2деца

287

2возрасни

261

2возрасни+1дете

352

3возрасни

352

Период за откажување:

7 денови

Пенали за откажување:

прва ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќ

Минимум престој:

-

Деца 6-12

 

* во цената е вклучено WI-FI, мини-сеф, внатрешен базен, финска бања, парна бања, сауна, соба за релаксирање, фитнес сала и детско катче

www.hotelamira.bg

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе