Следете нé или притиснете Escape

Хотел APART HOTEL ELEGANT LUX - ELEGANT SPA 3*

3
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Elegant Lux

Хотел на одлична локација, кој располага со конференциска сала, бизнис центар, остава за ски опрема, ресторани, фитнес центар, масажи, базен, парна бања, салон за убавина, соба за игри за деца

Локација: 300м од гондолата, 600м од центарот на Банско

Опис на собите: кујнско катче, дневна соба со трпезарија, сат ТВ, телефон, интернет, бања

http://www.elegantbansko.com/en/the-hotel/

 

Elegant Spa

Хотелот располага со прекрасен спа центар, базен, парна бања, фитнес сала, инфрацрвена сауна, масажи, салон за убавина, конференциска сала, бизнис центар, остава за ски опрема, ресторан

Локација: 300м од ски лифтот, 600м од центарот на Банско

Опис на собите: кујнско катче, дневна соба со трпезарија, сат ТВ, телефон, интернет, бања

http://www.elegantbansko.com/en/all-amenity-list/elegant-spa/

 

APART-HOTEL ELEGANT LUX 3*

01.05-30.09

01.10-21.12

STUDIO STANDART / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

19

29

1возрасен+1дете

31

34

1возрасен+2деца

38

42

2возрасни

31

34

2возрасни+1дете

38

42

STUDIO STANDART / Полупансион

Еднокреветна соба

26

35

1возрасен+1дете

44

48

1возрасен+2деца

57

62

2возрасни

44

48

2возрасни+1дете

57

62

STUDIO STANDART / Се вклучено LIGHT

Еднокреветна соба

34

43

1возрасен+1дете

60

64

1возрасен+2деца

80

84

2возрасни

60

64

2возрасни+1дете

80

84

ONE BEDROOM APARTMENT / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

1возрасен+1дете

36

40

1возрасен+2деца

43

48

2возрасни

36

40

2возрасни+1дете

43

48

3возрасни

47

54

ONE BEDROOM APARTMENT / Полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

1возрасен+1дете

50

54

1возрасен+2деца

63

67

2возрасни

50

54

2возрасни+1дете

63

67

3возрасни

67

74

ONE BEDROOM APARTMENT / Се вклучено LIGHT

Еднокреветна соба

NO

NO

1возрасен+1дете

66

70

1возрасен+2деца

86

90

2возрасни

66

70

2возрасни+1дете

86

90

3возрасни

91

98

ONE BEDROOM APARTMENT  LARGE / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

1возрасен+1дете

55

62

1возрасен+2деца

55

62

1возрасен+3деца

55

62

2возрасни

55

62

2возрасни+1дете

55

62

2возрасни+2деца

55

62

3возрасни

55

62

3возрасни+1дете

55

62

4возрасни

55

62

ONE BEDROOM APARTMENT  LARGE / Полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

1возрасен+1дете

82

89

1возрасен+2деца

82

89

1возрасен+3деца

82

89

2возрасни

82

89

2возрасни+1дете

82

89

2возрасни+2деца

82

89

3возрасни

82

89

3возрасни+1дете

82

89

4возрасни

82

89

ONE BEDROOM APARTMENT  LARGE / Се вклучено LIGHT

Еднокреветна соба

NO

NO

1возрасен+1дете

114

121

1возрасен+2деца

114

121

1возрасен+3деца

114

121

2возрасни

114

121

2возрасни+1дете

114

121

2возрасни+2деца

114

121

3возрасни

114

121

3возрасни+1дете

114

121

4возрасни

114

121

TWO BEDROOMS APARTMENT 4+1 PAX / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

1возрасен+1дете

59

68

1возрасен+2деца

59

68

1возрасен+3деца

59

68

1возрасен+4деца

66

76

2возрасни

59

68

2возрасни+1дете

59

68

2возрасни+2деца

59

68

2возрасни+3деца

66

76

3возрасни

59

68

3возрасни+1дете

66

76

3возрасни+2деца

59

68

4возрасни

66

76

4возрасни+1дете

66

76

5возрасни

70

82

TWO BEDROOMS APARTMENT 4+1 PAX / Полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

1возрасен+1дете

87

96

1возрасен+2деца

87

96

1возрасен+3деца

87

96

1возрасен+4деца

99

109

2возрасни

87

96

2возрасни+1дете

87

96

2возрасни+2деца

87

96

2возрасни+3деца

99

109

3возрасни

87

96

3возрасни+1дете

99

109

3возрасни+2деца

87

96

4возрасни

99

109

4возрасни+1дете

99

109

5возрасни

104

116

TWO BEDROOMS APARTMENT 4+1 PAX / Се вклучено LIGHT

Еднокреветна соба

NO

NO

1возрасен+1дете

119

128

1возрасен+2деца

119

128

1возрасен+3деца

119

128

1возрасен+4деца

138

148

2возрасни

119

128

2возрасни+1дете

119

128

2возрасни+2деца

119

128

2возрасни+3деца

138

148

3возрасни

119

128

3возрасни+1дете

138

148

3возрасни+2деца

119

128

4возрасни

138

148

4возрасни+1дете

138

148

5возрасни

144

156

TWO BEDROOMS APARTMENT 6 PAX / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

1возрасен+1дете

75

89

1возрасен+2деца

75

89

1возрасен+3деца

75

89

1возрасен+4деца

75

89

1возрасен+5деца

75

89

2возрасни

75

89

2возрасни+1дете

75

89

2возрасни+2деца

75

89

2возрасни+3деца

75

89

2возрасни+4деца

75

89

3возрасни

75

89

3возрасни+1дете

75

89

3возрасни+2деца

75

89

3возрасни+3деца

75

89

4возрасни

75

89

4возрасни+1дете

75

89

4возрасни+2деца

75

89

5возрасни

75

89

5возрасни+1дете

75

89

6возрасни

75

89

TWO BEDROOMS APARTMENT 6 PAX / Полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

1возрасен+1дете

116

130

1возрасен+2деца

116

130

1возрасен+3деца

116

130

1возрасен+4деца

116

130

1возрасен+5деца

116

130

2возрасни

116

130

2возрасни+1дете

116

130

2возрасни+2деца

116

130

2возрасни+3деца

116

130

2возрасни+4деца

116

130

3возрасни

116

130

3возрасни+1дете

116

130

3возрасни+2деца

116

130

3возрасни+3деца

116

130

4возрасни

116

130

4возрасни+1дете

116

130

4возрасни+2деца

116

130

5возрасни

116

130

5возрасни+1дете

116

130

6возрасни

116

130

TWO BEDROOMS APARTMENT 6 PAX / Се вклучено LIGHT

Еднокреветна соба

NO

NO

1возрасен+1дете

164

178

1возрасен+2деца

164

178

1возрасен+3деца

164

178

1возрасен+4деца

164

178

1возрасен+5деца

164

178

2возрасни

164

178

2возрасни+1дете

164

178

2возрасни+2деца

164

178

2возрасни+3деца

164

178

2возрасни+4деца

164

178

3возрасни

164

178

3возрасни+1дете

164

178

3возрасни+2деца

164

178

3возрасни+3деца

164

178

4возрасни

164

178

4возрасни+1дете

164

178

4возрасни+2деца

164

178

5возрасни

164

178

5возрасни+1дете

164

178

6возрасни

164

178

Период за откажување:

1ден

3 денови

Пенали за откажување:

прва ноќ

прва ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

*

*

Доплати:

Дете 6-12

Возрасен

Доплата за туристичка такса по лице на ден

1€

1€

*во цената е вклучено: внатрешен базен, џакузи, турска бања, сауна, фитнес сала, паркинг и WiFi

http://www.elegantbansko.com/en

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе