Следете нé или притиснете Escape

Хотел ASTERA BANSKO - ASTERA BANSKO APARTMENT PART

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот се наоѓа во близина на гондолите. Се состои од две згради. Располага со удобни соби, ресторан бар, куглана, билијард, интернет, спа центар, затворен аква парк, високо квалитетен сервис (реновиран е во 2012 година)

Локација: 1км од центарот на Банско, 200м од гондолите

Опис на собите: вкупно 126 соби, опремени со: мини фрижидер, централно греење, телефон, кабловска ТВ, фен, бања, дополнително легло

http://asterabansko.com/

Geolocation

ASTERA BANSKO 4*

Работни денови

Викенди-Пет,Саб,Нед

18.04-31.05; 01.11-30.11

01.06-10.09

18.04-31.05; 01.11-30.11

01.06-10.09

STANDART / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

26

34

29

38

1возрасен+1дете

31

38

33

42

1возрасен+2деца

41

50

44

56

2возрасни

41

50

44

56

2возрасни+1дете

41

50

44

56

3возрасни

55

68

60

75

ONE BEDROOM / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

1возрасен+1дете

91

105

100

114

1возрасен+2деца

91

105

100

114

1возрасен+3деца

114

131

125

143

2возрасни

91

105

100

114

2возрасни+1дете

91

105

100

114

2возрасни+2деца

114

131

125

143

3возрасни

123

142

135

154

TWO BEDROOMS APARTMENT / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

1возрасен+1дете

120

156

132

172

1возрасен+2деца

120

156

132

172

1возрасен+3деца

120

156

132

172

1возрасен+4деца

120

156

132

172

1возрасен+5деца

120

156

132

172

2возрасни

120

156

132

172

2возрасни+1дете

120

156

132

172

2возрасни+2деца

120

156

132

172

2возрасни+3деца

120

156

132

172

2возрасни+4деца

120

156

132

172

3возрасни

120

156

132

172

3возрасни+1дете

120

156

132

172

3возрасни+2деца

120

156

132

172

3возрасни+3деца

120

156

132

172

4возрасни

120

156

132

172

4возрасни+1дете

120

156

132

172

4возрасни+2деца

120

156

132

172

5возрасни

120

156

132

172

Период за откажување

5 денови

5 денови

7 денови

7 денови

Пенали за откажување

прва ноќ

прва ноќ

прва ноќ

прва ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

-

-

-

-

Доплати за туристичка такса по лице на ден

1

     

Доплати

Возрасен

Дете 3-13

   

Lunch / Dinner доплата

10,00 €

5,5

   

Деца 3-13

       

* во цената е вклучено: сите услуги на Aqua relax park базени, џакузи, сауна, парна бања, руско купатило, infrared

сауни, фитнес сала, паркинг и интернет

     

http://asterabansko.com/

       

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе