Следете нé или притиснете Escape

Хотел CASA KARINA

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал удобен хотел во подножјето на Пирин планина, на само неколку чекори од гондолите. Поседува едноставни соби, конференциска сала, спа центар, ресторан, бар, собна услуга. Одличен избор за економичен одмор.

Локација: покрај голдолата (70м), 600м од центарот на Банско. На само 100м се наоѓаат ресторани, кафичи и продавници.

Опис на собите: вкупно 50 соби, опремени со: кујнско катче, греење, француски лежај, сат ТВ, фен, бања, балкон

http://www.bansko-casakarina.com/

Geolocation

CASA KARINA 4*

01.04-30.11

 

STANDART / Се вклучено

 

Еднокреветна соба

40

 

1возрасен+1дете

44

 

1возрасен+2деца

60

 

1возрасен+3деца

76

 

2возрасни

54

 

2возрасни+1дете

70

 

2возрасни+2деца

86

 

3возрасни

74

 

STUDIO STANDART / Се вклучено

 

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

45

 

2возрасни

56

 

ONE BEDROOM APARTMENT / Се вклучено

 

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

59

 

1возрасен+2деца

75

 

2возрасни

59

 

2возрасни+1дете

75

 

3возрасни

80

 

TWO BEDROOMS APARTMENT / Се вклучено

 

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

93

 

1возрасен+2деца

93

 

1возрасен+3деца

93

 

1возрасен+4деца

109

 

2возрасни

93

 

2возрасни+1дете

93

 

2возрасни+2деца

93

 

2возрасни+3деца

109

 

3возрасни

105

 

3возрасни+1дете

105

 

3возрасни+2деца

121

 

4возрасни

119

 

4возрасни+1дете

135

 

5возрасни

139

 

Период за откажување:

3 денови

 

Пенали за откажување:

1 ноќ

 

Пенали за непојавување:

2 ноќи

 

Минимум престој:

1 ноќ (работни денови)/2 ноќи (викенд)

 

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

 Доплата за паркинг

7,00 €

-

Доплата за туристичка такса по лице на ден

1,00€

1,00€

Доплата за бебешко креветче

4,00 €

-

Доплата за милениче (максимум 5 кг)

7,00 €

-

Деца 6-12

   

* во цената е вклучено:внатрешен базен, сауна, парна бања, WiFi и фитнес сала

http://www.bansko-casakarina.com/

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе