Следете нé или притиснете Escape

Хотел DUMANOV

3
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел изграден во традиционален стил. Голем избор на комфортни соби, ресторан-таверна, теретана, салон за убавина, солидна услуга. Хотелот се состои од една зграда на четири ката.

Локација: 150м од гондолата

Опис на собите: вкупно 34 соби, опремени со: централно греење, кабловска ТВ, телефон, мини фрижидер, фен, бања

http://www.dumanov.com/index-en.html

Geolocation

DUMANOV 3*

01.05-31.10

 

STANDART / Наем на соба

 

Еднокреветна соба

18

 

1возрасен+1дете

18

 

1возрасен+2деца

24

 

2возрасни

24

 

2возрасни+1дете

27

 

3возрасни

30

 

TRPL STANDART / Наем на соба

 

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

30

 

1возрасен+2деца

30

 

2возрасни

30

 

2возрасни+1дете

30

 

3возрасни

30

 

ONE BEDROOM APARTMENT / Наем на соба

 

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

31

 

1возрасен+2деца

35

 

1возрасен+3деца

38

 

2возрасни

31

 

2возрасни+1дете

35

 

2возрасни+2деца

38

 

3возрасни

38

 

3возрасни+1дете

42

 

4возрасни

46

 

MEZONET / Наем на соба

 

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

32

 

1возрасен+2деца

32

 

1возрасен+3деца

35

 

1возрасен+4деца

38

 

2возрасни

32

 

2возрасни+1дете

32

 

2возрасни+2деца

37

 

2возрасни+3деца

41

 

3возрасни

32

 

3возрасни+1дете

35

 

3возрасни+2деца

38

 

4возрасни

38

 

4возрасни+1дете

41

 

5возрасни

43

 

Период за откажување:

7 денови

 

Пенали за откажување:

прва ноќ

 

Пенали за откажување:

2 ноќи

 

Минимум престој:

-

 

Доплати:

Возрасен

Дете 4-14

Доплата за туристичка такса по лице на ден

1€

1€

Доплата за ноќевање со појадок

4€

3€

Доплата за полупансион

11€

7€

Деца 4-14

   

* во цената е вклучено сауна, фитнес сала, џакузи

Дневни попусти:

14=12; 7=6; 10=9

Дневните попусти се комбинираат со доплатите за ноќевање со појадок и полупансион

http://www.dumanov.com/index-en.html

   

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе