Следете нé или притиснете Escape

Хотел EVELINA PALACE

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал удобен хотел во близина на центарот. Располага со ресторан, бар, спа услуги, гоем затворен базен со дел за деца, фитнес сала, интернет, собна услуга, билијард. Идеален за семеен одмор

Локација: 200м од центарот на Банско, 1000м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 45 соби, опремени со: ТВ, телефон, мини бар, фен, бања, балкон

http://www.evelinapalace.eu

Geolocation

EVELINA PALACE  4*

01.04-30.11

 

STANDART / Ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

26

 

1возрасен+1дете

27

 

1возрасен+2деца

36

 

2возрасни

36

 

2возрасни+1дете

42

 

3возрасни

49

 

STUDIO / Ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

34

 

1возрасен+2деца

46

 

1возрасен+3деца

52

 

2возрасни

46

 

2возрасни+1дете

52

 

2возрасни+2деца

59

 

3возрасни

62

 

3возрасни+1дете

68

 

Период за откажување:

3 денови

 

Пенали за откажување:

прва ноќ

 

Пенали за непојавување:

2 ноќи

 

Доплата за туристичка такса по лице на ден:

1

 

Минимум престој:

-

 

Доплати:

Возрасен

Дете 4-14

Доплата за полупансион

9,50 €

5,25

Деца 4-14

   

* во цената е вклучено внатрешен базен, сауна, фитнес сала и WiFi

 

Дневни попусти:

6=5; 14=12

http://www.evelinapalace.eu

   

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе