Следете нé или притиснете Escape

Хотел KRALEV DVOR

3
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел кој располага со бар, ресторан, остава за ски опрема, сауна, паркинг, масажи

Локација: 700м од центарот на Банско, 1200м од жичарата

Опис на собите: вкупно 15 соби, опремени со: ТВ, интернет, ини бар, сеф, бања, балкон

http://www.hotel-kralevdvor.com/en/Hotel/

Geolocation

KRALEV DVOR 3*

15.04-30.11

 

STANDART / Ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

21

 

1возрасен+1дете

19

 

1возрасен+2деца

25

 

2возрасни

25

 

2возрасни+1дете

28

 

3возрасни

35

 

MEZONET / Ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

40

 

1возрасен+2деца

40

 

1возрасен+3деца

43

 

2возрасни

40

 

2возрасни+1дете

40

 

2возрасни+2деца

43

 

3возрасни

40

 

3возрасни+1дете

43

 

4возрасни

43

 

Период за откажување:

1 денови

 

Пенали за откажување:

прва ноќ

 

Пенали за непојавување:

2 ноќи

 

Минимум престој:

-

 

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

Доплата за туристичка такса по лице на ден

1€

1€

Доплата за полупансион

8,00 €

4,5€

Деца 4-12

   

* во цената е вклучено WiFi

http://www.hotel-kralevdvor.com/en/Hotel/

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе