Следете нé или притиснете Escape

Хотел LUCKY BANSKO

5
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Луксузен хотел кој е изграден во традиционален стил. Располага со ресторан, барови, интернет, луксузен спа центар (теретана, базен, сауна, џакузи), детски мини клуб, пинг-понг. Одличен за зимски семеен одмор

Локација: 700м од центарот на Банско, 1.5км од гондолата

Опис на собите: вкупно 127 соби, опремени со: кујнско катче, сат ТВ, телефон, интернет, сеф, мини бар, фен, бања

http://www.luckybansko.com/aparthotel/main.php

Geolocation
 

Специјална понуда за периодот 10.04-07.06 - Бесплатно 1 fish масажа по лице

Специјална понуда за периодот 14.09-29.11 – Бесплатно 1 fish масажа по лице

LUCKY BANSKO 5*

10.04-07.06

08.06-29.11

LUCKY BANSKO 5* SPO

10.04-07.06

LUCKY BANSKO 5* SPO

14.09-29.11

STUDIO LUX / Ноќевање со појадок

STUDIO LUX / Полупансион

STUDIO LUX / Полупансион

Еднокреветна соба

62

67

Еднокреветна соба

NO

Еднокреветна соба

NO

1возрасен+1дете

68

74

1возрасен+1дете

83

1возрасен+1дете

93

1возрасен+2деца 0-4

68

74

1возрасен+2деца 0-4

83

1возрасен+2деца 0-4

93

1возрасен+2деца

68

74

1возрасен+2деца

92

1возрасен+2деца

103

2возрасни

68

74

2возрасни

83

2возрасни

93

2возрасни+1дете

68

74

2возрасни+1дете

92

2возрасни+1дете

103

3возрасни

68

74

3возрасни

98

3возрасни

108

ONE BEDROOM APARTMENT LUX / Ноќевање со појадок

ONE BEDROOM LUX / Полупансион

ONE BEDROOM LUX / Полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

Еднокреветна соба

NO

Еднокреветна соба

NO

1возрасен+1дете

80

87

1возрасен+1дете

93

1возрасен+1дете

105

1возрасен+2деца

80

87

1возрасен+2деца

103

1возрасен+2деца

114

2возрасни

80

87

2возрасни

93

2возрасни

105

2возрасни+1дете

80

87

2возрасни+1дете

103

2возрасни+1дете

114

3возрасни

80

87

3возрасни

108

3возрасни

120

ONE BEDROOM APARTMENT DELUXE / Ноќевање со појадок

ONE BEDROOM DELUXE / Полупансион

ONE BEDROOM DELUXE / Полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

Еднокреветна соба

NO

Еднокреветна соба

NO

1возрасен+1дете

99

120

1возрасен+1дете

115

1возрасен+1дете

128

1возрасен+2деца

99

120

1возрасен+2деца

124

1возрасен+2деца

137

1возрасен+3деца

99

120

1возрасен+3деца

133

1возрасен+3деца

146

2возрасни

99

120

2возрасни

115

2возрасни

128

2возрасни+1дете

99

120

2возрасни+1дете

124

2возрасни+1дете

137

2возрасни+2деца

99

120

2возрасни+2деца

133

2возрасни+2деца

146

3возрасни

116

137

3возрасни

130

3возрасни

143

3возрасни+1дете

125

145

3возрасни+1дете

139

3возрасни+1дете

152

ONE BEDROOM APARTMENT EXECUTIVE / Ноќевање со појадок

ONE BEDROOM EXECUTIVE / Полупансион

ONE BEDROOM EXECUTIVE / Полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

Еднокреветна соба

NO

Еднокреветна соба

NO

1возрасен+1дете

128

147

1возрасен+1дете

137

1возрасен+1дете

156

1возрасен+2деца

128

147

1возрасен+2деца

146

1возрасен+2деца

165

1возрасен+3деца

128

147

1возрасен+3деца

155

1возрасен+3деца

174

2возрасни

128

147

2возрасни

137

2возрасни

156

2возрасни+1дете

128

147

2возрасни+1дете

146

2возрасни+1дете

165

2возрасни+2деца

128

147

2возрасни+2деца

155

2возрасни+2деца

174

3возрасни

145

164

3возрасни

152

3возрасни

171

3возрасни+1дете

153

173

3возрасни+1дете

161

3возрасни+1дете

180

TWO BEDROOMS APARTMENT LUX / Ноќевање со појадок

TWO BEDROOMS LUX / Полупансион

TWO BEDROOMS LUX / Полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

Еднокреветна соба

NO

Еднокреветна соба

NO

1возрасен+1дете

137

152

1возрасен+1дете

170

1возрасен+1дете

190

1возрасен+2деца

137

152

1возрасен+2деца

170

1возрасен+2деца

190

1возрасен+3деца

137

152

1возрасен+3деца

170

1возрасен+3деца

190

1возрасен+4деца

137

152

1возрасен+4деца

179

1возрасен+4деца

200

2возрасни

137

152

2возрасни

170

2возрасни

190

2возрасни+1дете

137

152

2возрасни+1дете

170

2возрасни+1дете

190

2возрасни+2деца

137

152

2возрасни+2деца

170

2возрасни+2деца

190

2возрасни+3деца

137

152

2возрасни+3деца

179

2возрасни+3деца

200

3возрасни

137

152

3возрасни

170

3возрасни

190

3возрасни+1дете

137

152

3возрасни+1дете

170

3возрасни+1дете

190

3возрасни+2деца

137

152

3возрасни+2деца

179

3возрасни+2деца

200

4возрасни

137

152

4возрасни

170

4возрасни

190

4возрасни+1дете

137

152

4возрасни+1дете

179

4возрасни+1дете

200

5возрасни

137

152

5возрасни

185

5возрасни

205

TWO BEDROOMS APARTMENT EXECUTIVE / Ноќевање со појадок

TWO BEDROOMS EXECUTIVE / Полупансион

TWO BEDROOMS EXECUTIVE / Полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

Еднокреветна соба

NO

Еднокреветна соба

NO

1возрасен+1дете

161

178

1возрасен+1дете

192

1возрасен+1дете

211

1возрасен+2деца

161

178

1возрасен+2деца

192

1возрасен+2деца

211

1возрасен+3деца

161

178

1возрасен+3деца

192

1возрасен+3деца

211

1возрасен+4деца

161

178

1возрасен+4деца

201

1возрасен+4деца

220

2возрасни

161

178

2возрасни

192

2возрасни

211

2возрасни+1дете

161

178

2возрасни+1дете

192

2возрасни+1дете

211

2возрасни+2деца

161

178

2возрасни+2деца

192

2возрасни+2деца

211

2возрасни+3деца

161

178

2возрасни+3деца

201

2возрасни+3деца

220

3возрасни

161

178

3возрасни

192

3возрасни

211

3возрасни+1дете

161

178

3возрасни+1дете

192

3возрасни+1дете

211

3возрасни+2деца

161

178

3возрасни+2деца

201

3возрасни+2деца

220

4возрасни

161

178

4возрасни

192

4возрасни

211

4возрасни+1дете

161

178

4возрасни+1дете

201

4возрасни+1дете

220

5возрасни

161

178

5возрасни

206

5возрасни

226

Период за откажување:

7 денови

7 денови

Период за откажување:

7 денови

Период за откажување:

7 денови

Пенали за откажување:

прва ноќ

прва ноќ

Пенали за откажување:

прва ноќ

Пенали за откажување:

прва ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќ

2 ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќ

Earlyer check out

1 ноќ

1 ноќ

Earlyer check out

1 ноќ

Earlyer check out

1 ноќ

Минимум престој:

-

-

Минимум престој:

2 ноќи

Минимум престој:

2 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

Доплати:

Возрасен

Доплати:

Возрасен

Доплата за полупансион

14,00 €

9,00

Доплата за полупансион

0

Доплата за полупансион

0

Туристичка такса по лице, на ден

1,00

1,00

Туристичка такса по лице, на ден

1,00

Туристичка такса по лице, на ден

1,00

Деца 4-12

*Во цената е вклучено користење на интерент, внатрешен базен, систем за хидро масажи, сауна, зона за релаксирање, ледена соба, парни бањи, џакузи, фитнес центар со теретана, детско катче

http://www.luckybansko.com/aparthotel/main.php

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе