Следете нé или притиснете Escape

Хотел MARIA ANTOANETA RESIDENCE

3
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Удобен хотел изграден во традиционален бугарски стил. Располага со комфортни соби, ресторан, бар, интернет, спа центар. Идеален избор за семеен одмор.

Локација: 500м од гондолите и центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 73 соби, опремени со: сат ТВ, тлефон, мини бар, интернет, фен, бања, балкон

http://www.maria-antoaneta.com/index.php?lang=en

Geolocation

MARIA ANTOANETA RESIDENCE 3*

17.04-09.09

10.09-30.11

DOUBLE STANDARD / Полупансион

Еднокреветна соба

36

39

1возрасен+1дете

36

39

2возрасни

36

39

DOUBLE STANDARD / Се вклучено

Еднокреветна соба

44

47

1возрасен+1дете

44

47

2возрасни

44

47

JUNIOR SUITE / Полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

JS 1возрасен+1дете

36

39

JS 1возрасен+2деца

36

39

JS 2возрасни

36

39

JS 2возрасни+1дете  

36

39

JS 3возрасни

49

52

JUNIOR SUITE / Се вклучено

Еднокреветна соба

NO

NO

JS 1возрасен+1дете

44

47

JS 1возрасен+2деца

44

47

JS 2возрасни

44

47

JS 2возрасни+1дете  

44

47

JS 3возрасни

60

63

ONE BEDROOM SUITE / Полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

1возрасен+1дете

36

39

1возрасен+2деца

36

39

1возрасен+3деца

46

48

2возрасни

36

39

2возрасни+1дете

36

39

2возрасни+2деца

46

48

3возрасни

49

52

3возрасни+1дете

49

52

4возрасни

62

66

ONE BEDROOM SUITE / Се вклучено

Еднокреветна соба

NO

NO

1возрасен+1дете

44

47

1возрасен+2деца

44

47

1возрасен+3деца

56

58

2возрасни

44

47

2возрасни+1дете

44

47

2возрасни+2деца

56

58

3возрасни

60

63

3возрасни+1дете

60

63

4возрасни

76

79

TWO BEDROOMS FAMILY APARTMENT / Полупансион+

Еднокреветна соба

NO

NO

1возрасен+1дете

73

78

1возрасен+2деца

73

78

1возрасен+3деца

73

78

1возрасен+4деца

73

78

1возрасен+5деца

82

87

2возрасни

73

78

2возрасни+1дете

73

78

2возрасни+2деца

73

78

2возрасни+3деца

73

78

2возрасни+4деца

82

87

3возрасни

73

78

3возрасни+1дете

73

78

3возрасни+2деца

73

78

3возрасни+3деца

82

87

4возрасни

73

78

4возрасни+1дете

73

78

4возрасни+2деца

82

87

5возрасни

86

91

5возрасни+1дете

86

91

6возрасни

98

105

TWO BEDROOMS FAMILY APARTMENT / Се вклучено

Еднокреветна соба

NO

NO

1возрасен+1дете

89

93

1возрасен+2деца

89

93

1возрасен+3деца

89

93

1возрасен+4деца

89

93

1возрасен+5деца

100

105

2возрасни

89

93

2возрасни+1дете

89

93

2возрасни+2деца

89

93

2возрасни+3деца

89

93

2возрасни+4деца

100

105

3возрасни

89

93

3возрасни+1дете

89

93

3возрасни+2деца

89

93

3возрасни+3деца

100

105

4возрасни

89

93

4возрасни+1дете

89

93

4возрасни+2деца

100

105

5возрасни

104

110

5возрасни+1дете

104

110

6возрасни

120

126

Пенали за откажување:

прва ноќ

прва ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќ

2 ноќ

Минимум престој

2 ноќи

2 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

Доплата за поглед на планина

4€

-

 Доплата за паркинг

6€

-

Доплата за бебешко креветче

4€

-

 Доплата за миленичиња(максимум 10 кг)

6€

-

Туристичка такса по лице, на ден

1€

1€

Деца 6-12

   

* во цената е вклучено надворешен и внатрешен базен, WiFi,  парна бања, сауна и фитнес сала

   

*точено пиво, вино и минерална вода се вклучени во полупансион

 

Дневни попусти:

5=4; 10=8

http://www.maria-antoaneta.com/index.php?lang=en

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе