Следете нé или притиснете Escape

Хотел MOUNTAIN ROMANCE 3*

3
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со голем спа центар, сауна, парна бања, ресторан, бар, масажи, теретана, паркинг

Локација: 600м од гондолата, 800м од стариот центар на Банско, 1300м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 10, опремени со: интернет, кабелска ТВ, кујнско решо, бања, балкон во поголем дел од собите

http://www.hotel-mr.com/en/index.html

Geolocation

MOUNTAIN ROMANCE 3*

17.04-31.11

 

DOUBLE STANDARD / Ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

23

 

1возрасен+1дете

25

 

1возрасен+2деца

30

 

2возрасни

30

 

2возрасни+1дете  

34

 

3возрасни

36

 

ONE BEDROOM APARTMENT / Ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

32

 

1возрасен+2деца

37

 

1возрасен+3деца

41

 

2возрасни

32

 

2возрасни+1дете

37

 

2возрасни+2деца

41

 

3возрасни

38

 

TWO BEDROOMS APARTMENT / Ноќевање со појадок

 

Еднокреветна соба

NO

 

1возрасен+1дете

50

 

1возрасен+2деца

50

 

1возрасен+3деца

50

 

1возрасен+4деца

54

 

1возрасен+5деца

58

 

2возрасни

50

 

2возрасни+1дете

50

 

2возрасни+2деца

50

 

2возрасни+3деца

54

 

2возрасни+4деца

58

 

3возрасни

50

 

3возрасни+1дете

50

 

3возрасни+2деца

54

 

3возрасни+3деца

58

 

4возрасни

50

 

4возрасни+1дете

54

 

4возрасни+2деца

58

 

5возрасни

55

 

Период за откажување:

7 денови

 

Пенали за откажување:

прва ноќ

 

Пенали за непојавување

2 ноќ

 

Минимум престој:

3 ноќи

 

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

Доплата за туристичка такса по лице на ден

1

1

Доплата за полупансион

8 €

4€

Деца 4-12

   

* во цената е вклучено сауна, џакузи, парна бања, фитнес сала и интернет

   

Дневни попусти:

7=6; 11=9

http://www.hotel-mr.com/en/index.html

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе