Следете нé или притиснете Escape

Хотел REGNUM HOTEL & SPA

5

Попусти

Попусти:

 • Деца од 0 до 7.99 г. (вкл.) на дополнително легло се сместуваат бесплатно со 2-ца возрасни на база ан BB.
 • 1-во дете од 0 до7.99 г. (вкл.), сместено со 1 родител на редовно легло – важат условите за единечно сместување.
 • 2-ро дете од 0 до 7.99 г. (вкл.), сместено со 1 родител – бесплатно.

 Единечно сместување - се наплаќа 75 % од основната цена на съответното помещение за указания брой гости;

 

 Попусти:

 • За 3 ноќевања, добивате 5 % попуст од цените за сместување на база на ВВ и на база на НВ;
 • За 4 ноќевања, добивате 7 % попуст од цените за сместување на база на ВВ и на база на НВ;
 • За 5 ноќевања, добивате 10 % попуст од цените за сместување на база на ВВ и на база на НВ;
 • 7=6, 14=12 за нсместување на база на BB и на база на НВ;
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Луксузен хотел кој се состои од 5 згради и е реновиран во 2010 година. Располага со големи студиа и апартмани, ресторан со панорамски поглед, бар, базн, спа центар (базен, теретана, сауна, парна бања), конференциска сала, детско катче, пинг-понг, пикадо. Одличен за семеен одмор.

Локација: 400м од гондолата, 900м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 130 соби, опремени со: кујнско катче, сат ТВ, телефон, мини бар, сеф, фен, бања, балкон во дел од собите

http://regnum.bg/?s=index&lang=en

Важни информации

Цените се дадени во евра, по апартман, за посочениот број на лица сместени на редовно легло и вклучуваат:

 

ßСоодветен број на ноќевања со појадок во ресторанот Регнум (за сместување на база на BB);

 • Соодветен број на ноќевања со појадок и вечера во ресторанот Регнум (за сместување на база на НВ);
 • Интернет низ целиот хотел и сеф во апартманите;
 • Користење на детското катче;
 • Користење на Регнум СПА центарот- внатрешен базен со детски сектор, џакузи, Финландска сауна, парна бања, зона за релаксирање, фитнес центар;
 • Користење на Регнум Аква Паркот (од 01.06 до 31.08.2017, во зависност од климатските услови) – надворешен базен со полуолимписки размери, надворешен детски базен, топогани, игралиште за фудбал и кошарка;
 • Користење на „Регнум Бања Термал и Рекреативен центар“ – надворешен базен со детски сектор со минерална вода, надворешно џакузи со минерална вода;
 • Транспорт до/од „Регнум Бања Термал и Рекреативен центар(според распоред);
 • Анимација за деца во „Регнум Аква Парк”;
 • 10 % попуст за СПА третмани;
 • Надворешен 24 ч. паркинг ( во зависност од исполнетоста на паркингот);
 • Туристичка такса;
 •  10% попуст за резервации направени со целосна уплата најдоцна 24 часа после потврдувањето на резервацијата;
 • *Доручекот и вечерата во ресторан „Регнум” се на шведска маса или мени со избор од 3 јадења во зависност од зафатеноста на хотелот.
 • Времето за пријавување е после 15:00 ч., а за напуштање – до 12:00 ч.

 

Geolocation

 

ТИП НА СОБА

 

Ниска сеозна

14.05.2018 – 30.06.2018

02.09.2018 – 30.11.2018

Висока сезона

01.07.2018 – 03.08.2018

12.08.2018 – 01.09.2018

“Jazz” Фествал

04.08.2018 -11.08.2018

 

Редовни легла

Дополнителни

легла *

BB

HB

BB

HB

BB

HB

Junior suite (двокреветна соба)

2

 

63 €

76 €

69 €

83 €

75 €

88 €

Executive suite (апартман со една спална)

2

2

75 €

88 €

81 €

95 €

87 €

100 €

Executive suite with mountain view

(апартман со една спална)

2

2

80 €

94 €

87 €

100 €

92 €

106 €

Executive Deluxe suite (апартман со една спална)

2

2

86 €

99 €

91 €

105 €

97 €

110 €

Executive Deluxe suite with mountain view (апартман со една спална)

2

2

91 €

105 €

97 €

110 €

102 €

116 €

Grand suite (апартман со две спални)

4

2

133 €

160 €

145 €

172 €

167 €

194 €

Grand suite with mountain view (апартман со две спални)

4

2

139 €

165 €

151 €

177 €

173 €

200 €

Presidential suite (апартман со две спални)

4

2

342 €

369 €

343 €

370 €

365 €

393 €

СМЕСТУВАЊЕ НА

Деца од 0 to 7.99 год. (вкл.)

Бесплатно

ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО

Деца од 8 to 12.99 год. (вкл.)

22

24

24

26

26

29

/КРЕВЕТ НА РАСКЛОПУВАЊЕ/

Над 13 год.

32

34

33

35

35

37

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе