Следете нé или притиснете Escape

Хотел BREZA - MOURA

3

Попусти

Дневни попусти за резервации направени 30 дена пред пристигнувањето:

  • 7=6 за престој во периодот 01.04-30.09
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Breza

Хотелот располага со ресторан, бар, финска сауна

Локација: 100м од ски лифтот, во саиот центар на Боровец

Опис на собите: вкупно 29 соби, опремени со: телефон, ТВ, минибар, бања, балкон во дел од собите

http://borovetz-resort.com/hotel-breza-en.html

 

Mura

Хотелот располага со ресторан, бар, интернет клуб, 2 конференциски сали, детско катче

Локација: 100м од ски лифтот, во самиот центар на Боровец

Опис на хотелот: вкупно 66 соби, опремени со: телефон, ТВ, минибар, бања, балкон во дел од собите

 http://www.borovetz-resort.com/en/hotel-moura/

Geolocation

BREZA 3*

01.04-30.04; 01.10-30.11

01.05-30.09

STANDART / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

34

29

1возрасен+1дете

39

31

1возрасен+2деца

44

35

2возрасни

44

35

2возрасни+1дете

56

44

3возрасни

61

49

MOURA 3*

01.04-30.04; 01.10-30.11

01.05-30.09

STANDART / Полупансион

Еднокреветна соба

34

29

1возрасен+1дете

39

31

1возрасен+2деца

44

35

2возрасни

44

35

2возрасни+1дете

56

44

3возрасни

61

49

WITH BALKONY / Полупансион

Еднокреветна соба

35

31

1возрасен+1дете

41

35

1возрасен+2деца

47

40

1возрасен+3деца

58

50

2возрасни

47

40

2возрасни+1дете

58

50

2возрасни+2деца

70

60

3возрасни

64

55

3возрасни+1дете

76

65

4возрасни

82

70

Период за откажување:

14 денови

7 денови

Пенали за откажување:

прва ноќ

прва ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 4-14

Полупансион

11,00 €

6

Полнпансион

19,00 €

10

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00

1,00

Деца 4-14

http://borovetz-resort.com/hotel-breza-en.html

http://www.borovetz-resort.com/en/hotel-moura/

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе