Следете нé или притиснете Escape

Хотел FESTA WINTER PALACE

5
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Се наоѓа во самиот центар на Боровец, покрај ски лифтот. Прекрасен стил и удобност, пространи соби, ресторани и барови. Располага и со ноќен клуб, собна услуга, спа центар, висококвалитетна услуга.

Локација: 100м од гондолата, во центарот на Боровец

Опис на собите: вкупно 66 соби, опремени со: сат ТВ, клима, телефон, интернет, мини бар, сеф, балкон, фен, бања

http://festawinterpalace.com/?lng=en

Geolocation

FESTA WINTER PALACE 5*

16.04 - 15.06;           10.09 - 30.11             Работни денови

Работни денови                  16.06 - 09.09 + Петок/Сабота:            16.04 - 15.06;             10.09 - 30.11

Петок/Сабота:          16.06 -09.09

STANDART / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

59

66

73

1возрасен+1дете

44

50

55

1возрасен+2деца

59

66

73

2возрасни

59

66

73

2возрасни+1дете

59

66

73

3возрасни

80

89

98

JUNIOR SUITE / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

66

75

82

JS 1возрасен+1дете

66

75

82

JS 1возрасен+2деца

66

75

82

JS 1возрасен+3деца

76

87

94

JS 2возрасни

66

75

82

JS 2возрасни+1дете

66

75

82

JS 2возрасни+2деца

76

87

94

JS 3возрасни

89

102

111

JS 3возрасни+1дете

89

102

111

ONE BEDROOM APARTMENT / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

73

82

91

1возрасен+1дете

73

82

91

1возрасен+2деца

73

82

91

1возрасен+3деца

84

94

105

2возрасни

73

82

91

2возрасни+1дете

73

82

91

2возрасни+2деца

84

94

105

3возрасни

98

111

123

3возрасни+1дете

98

111

123

Период за откажување:

7 денови

7 денови

7 денови

Пенали за откажување:

прва ноќ

прва ноќ

прва ноќ

Период за откажување:

3 денови

3 денови

3 денови

Пенали за откажување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

2 ноќи

3 ноќи

4 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 2-13

 

Полупансион

9,00 €

5

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00

1,00

 

Деца 2-13

*Во цената е вклучено користење на базен, фитнес центар, сауна, парна бања, зона за релаксирање, интернет

http://festawinterpalace.com/?lng=en

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе