Следете нé или притиснете Escape

Хотел YASTREBETS

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал и удобен хотел. Располага со ресторан, бар, интернет, спа центар, квалитетна услуга

Локација: 3км од гондолата, 3км од центарт на Боровец

Опис на собите: вкупно 53 соби, опремени со: сат ТВ, мини бар, сеф со доплата, телефон, фен, бања, балкон

http://www.hotelyastrebets.bg/en/

Geolocation

YASTREBETS  4*

02.04-12.04

13.04-16.04

17.04-29.06

30.06-02.09; 01.12-21.12

03.09-30.11

02.04-12.04; 17.04-29.06; 03.09-30.11

13.04-16.04

30.06-02.09; 01.12-21.12

Недела-Четврток или 7 и повеќе ноќи престој

DOUBLE STANDARD / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

91

120

86

103

86

74

108

91

1возрасен+1дете

114

143

108

125

108

97

131

114

1возрасен+2деца

131

160

120

143

120

114

148

131

2возрасни

114

143

108

125

108

97

131

114

2возрасни+1дете

131

160

120

143

120

114

148

131

3возрасни

148

177

131

160

131

131

165

148

Петок и Сабота

 

 

 

 

 

 

 

 

DOUBLE STANDARD / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

114

120

103

120

103

97

108

108

1возрасен+1дете

137

143

125

143

125

120

131

131

1возрасен+2деца

154

160

137

160

137

137

148

148

2возрасни

137

143

125

143

125

120

131

131

2возрасни+1дете

154

160

137

160

137

137

148

148

3возрасни

171

177

148

177

148

154

165

165

Недела-Четврток или 7 и повеќе ноќи престој

 

 

 

 

 

 

 

 

ONE BEDROOM APARTMENT SMALL / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

165

211

165

188

165

143

188

165

1возрасен+1дете

165

211

165

188

165

143

188

165

1возрасен+2деца

182

228

177

205

177

160

205

182

1возрасен+3деца

200

245

188

222

188

177

222

200

2возрасни

165

211

165

188

165

143

188

165

2возрасни+1дете

182

228

177

205

177

160

205

182

2возрасни+2деца

200

245

188

222

188

177

222

200

3возрасни

200

245

188

222

188

177

222

200

Петок и Сабота

 

 

 

 

 

 

 

 

ONE BEDROOM APARTMENT SMALL / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

194

211

188

217

188

171

188

194

1возрасен+1дете

194

211

188

217

188

171

188

194

1возрасен+2деца

211

228

200

234

200

188

205

211

1возрасен+3деца

228

245

211

251

211

205

222

228

2возрасни

194

211

188

217

188

171

188

194

2возрасни+1дете

211

228

200

234

200

188

205

211

2возрасни+2деца

228

245

211

251

211

205

222

228

3возрасни

228

245

211

251

211

205

222

228

Недела-Четврток или 7 и повеќе ноќи престој

 

 

 

 

 

 

 

 

ONE BEDROOM APARTMENT BIG / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

177

234

177

211

177

154

211

188

1возрасен+1дете

177

234

177

211

177

154

211

188

1возрасен+2деца

194

251

188

228

188

171

228

205

1возрасен+3деца

211

268

200

245

200

188

245

222

2возрасни

177

234

177

211

177

154

211

188

2возрасни+1дете

194

251

188

228

188

171

228

205

2возрасни+2деца

211

268

200

245

200

188

245

222

3возрасни

211

268

200

245

200

188

245

222

3возрасни+1дете

228

285

211

262

211

205

262

239

4возрасни

245

302

222

279

222

222

279

257

Петок и Сабота

 

 

 

 

 

 

 

 

ONE BEDROOM APARTMENT BIG / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

217

234

211

2297

211

194

211

188

1возрасен+1дете

217

234

211

2297

211

194

211

188

1возрасен+2деца

234

251

222

2314

222

211

228

205

1возрасен+3деца

251

268

234

2331

234

228

245

222

2возрасни

217

234

211

2297

211

194

211

188

2возрасни+1дете

234

251

222

2314

222

211

228

205

2возрасни+2деца

251

268

234

2331

234

228

245

222

3возрасни

251

268

234

2331

234

228

245

222

3возрасни+1дете

268

285

245

2348

245

245

262

239

4возрасни

285

302

257

2366

257

262

279

257

Недела-Четврток или 7 и повеќе ноќи престој

 

 

 

 

 

 

 

 

FINISH VILLA WITH SAUNA / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

165

222

165

200

165

143

200

177

1возрасен+1дете

165

222

165

200

165

143

200

177

1возрасен+2деца

165

222

165

200

165

143

200

177

1возрасен+3деца

165

222

165

200

165

143

200

177

1возрасен+4деца

182

239

177

217

177

160

217

194

2возрасни

165

222

165

200

165

143

200

177

2возрасни+1дете

165

222

165

200

165

143

200

177

2возрасни+2деца

165

222

165

200

165

143

200

177

2возрасни+3деца

182

239

177

217

177

160

217

194

3возрасни

165

222

165

200

165

143

200

177

3возрасни+1дете

165

222

165

200

165

143

200

177

3возрасни+2деца

182

239

177

217

177

160

217

194

4возрасни

165

222

165

200

165

143

200

177

4возрасни+1дете

182

239

177

217

177

160

217

194

5возрасни

200

257

188

234

188

177

234

211

Петок и Сабота

 

 

 

 

 

 

 

 

FINISH VILLA WITH SAUNA / Ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

205

222

194

228

194

182

200

205

1возрасен+1дете

205

222

194

228

194

182

200

205

1возрасен+2деца

205

222

194

228

194

182

200

205

1возрасен+3деца

205

222

194

228

194

182

200

205

1возрасен+4деца

222

239

205

245

205

200

217

222

2возрасни

205

222

194

228

194

182

200

205

2возрасни+1дете

205

222

194

228

194

182

200

205

2возрасни+2деца

205

222

194

228

194

182

200

205

2возрасни+3деца

222

239

205

245

205

200

217

222

3возрасни

205

222

194

228

194

182

200

205

3возрасни+1дете

205

222

194

228

194

182

200

205

3возрасни+2деца

222

239

205

245

205

200

217

222

4возрасни

205

222

194

228

194

182

200

205

4возрасни+1дете

222

239

205

245

205

200

217

222

5возрасни

239

257

217

262

217

217

234

239

Периоди за откажување

4 денови

4 денови

4 денови

4 денови

4 денови

4 денови

4 денови

4 денови

Пенали за откажување:

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

Периоди за откажување

4 денови

4 денови

4 денови

4 денови

4 денови

4 денови

4 денови

4 денови

Пенали за откажување:

прва ноќ

прва ноќ

прва ноќ

прва ноќ

прва ноќ

прва ноќ

прва ноќ

прва ноќ

Периоди за откажување

4 денови

4 денови

4 денови

4 денови

4 денови

4 денови

4 денови

4 денови

Пенали за откажување:

прва ноќ

прва ноќ

прва ноќ

прва ноќ

прва ноќ

прва ноќ

прва ноќ

прва ноќ

Пенали за непојавување:

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

-

-

-

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

           

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00

1,00

           

Деца 4-12

*Во цената е вклучено користење на базен, парна бања, хербална бања, фитнес центар, лакониум, сауна, џакузи, зона за релаксирање, интернет и паркинг

http://www.hotelyastrebets.bg/en/

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе