Следете нé или притиснете Escape

Вила ФУЛИС - ПОЛИХРОНО

Попусти

-10% за комплетни уплати до 31.03.2018

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Вила ФУЛИС се наоѓа на влезот во Полихроно, во мирен дел, оддалечена околу 50м од плажа. Вилата располага со трикреветни апартмани со дополнително легло, и четирикреветни апартмани. Трикреветните апартмани се наоѓаат на ниско приземје и спрат, а четирикреветните апартмани се само на ниско приземје. Сите апартмани се опремени со мини кујна, сопствен тоалет, ТВ и клима (вклучена во цена). Апартманите на спрат имаат страничен поглед на море од балкон. АПАРТМАНИТЕ НА НИСКО ПРИЗЕМЈЕ НЕМААТ КЛИМА.

 

 

1/3+1 апп се состои од спална соба со еден дупли кревет и еден единечен, посебно кујна со дополнително легло - софа, која може да се користи за дете до 12год. Макс. капацитет е 3 возрасни и едно дете до 12год.

1/4 апп се состои од спална со три поединечни кревети (или еден дупли и еден единечен кревет), и посебно кујна со еден стандарден кревет. Макс. капацитет е 4 возрасни и едно дете до 4год во кревет со родител.

Вила ФУЛИС  е од Б-категорија.

За сместување во 1/3+1 апартман за минимум 2 лица, 3-то и  4-то лице плаќа само превоз ако користат 

За сместување во 1/4 апартман за минимум 3 лица, 3-то лице плаќа задолжително 35€, 4-то плаќа само превоз

Напомена

Напомени:

-  Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.

-  Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнувањеТермините дадени во табелата се непроменливи.

-  Деновите дадени во табелите се денови на тргнување на паркингот спроти Холидеј Ин во 04.00  часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото.

-  Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 €

-  Задолжително патничко осигурување.

-  Собите се превземаат по 14.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.

-  За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

-  Во пакет аранжманите 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице

-  ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ ПОМЕЃУ СЕБЕ (попуст за рана резервација со попуст за две смени и сл.)!!!

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Geolocation

Табела 1. ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ - ЈУНИ. Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

ТЕРМИН ->

20.05.2018

27.05.2018

03.06.2018

10.06.2018

17.06.2018

24.06.2018

Бр. на ноќевања  ->   

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

Цена

по лице

Ниско приземје

55€

65€

95€

115 €

135 €

145 €

спрат

75€

85€

115€

135 €

155 €

165 €

 

 

Табела 2. Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања за период ЈУЛИ - АВГУСТ / превоз со доплата !

 

ТЕРМИН

 

НАЕМ

НИСКО ПРИЗЕМЈЕ

СПРАТ

1/3+1 апп

1/4 апп

1/3+1 АПП

01.07.2018  

7 ноќи  

290 €

310 €

390 €

08.07.2018

7 ноќи

310 €

330 €

430 €

15.07.2018

7 ноќи

350 €

370 €

450 €

22.07.2018

7 ноќи

370 €

390 €

470 €

29.07.2018

7 ноќи

370 €

390 €

470 €

05.08.2018

7 ноќи

370 €

390 €

470 €

12.08.2018

7 ноќи

370 €

390 €

470 €

19.08.2018

7 ноќи

350 €

370 €

470 €

26.08.2018

7 ноќи

310 €

330 €

450 €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Табела 3. ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ.Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

ТЕРМИН ->

02.09.2018

09.09.2018

16.09.2018

23.09.2018

Бр. на ноќевања -->

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

Цена

по лице

Ниско приземје

135 €

115 €

95 €

65 €

спрат

155 €

135 €

115 €

85 €

За сместување во 1/3+1 апартман за минимум 2 лица, 3-то и  4-то лице плаќа само превоз ако користат !За сместување во 1/4 апартман за минимум 3 лица, 3-то лице плаќа задолжително 35€, 4-то плаќа само превоз!

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе