Следете нé или притиснете Escape

Вила Христос - ПОЛИХРОНО

Попусти

ПОПУСТ -10% ЗА КОМПЛЕТ УПЛАТИ ДО 31.03.2018

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Вила ХРИСТОС - се наоѓа на 300 метри од плажа во мирно опкружување. Вилата располага со 1/3 апартмани и 1/4 дуплекс апартмани, сите се со балкон, опремена кујна, бања, ТВ, Wi-Fi и клима (вклучена во цена). Истата е од Б-категорија.

Опис на апартманите:

1/3 апартман –(1 и 2 кат), две простории, спална со 3 единечни кревети и кујна со трпезарија од каде се излегува на балкон.

1/4 дуплекс апартман –(1 и 2 кат), 3 простории, две спални со по два поединечни кревети, од едната се излегува на балкон и кујна со трпезарија од каде се излегува на балкон.

 

Напомена

Напомени:

- Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнувањеТермините дадени во табелата се непроменливи.

- Деновите дадени во табелите се денови на тргнување на паркингот спроти хотел Холидеј Ин во 04.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото.

- Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 €

- Задолжително патничко осигурување.

- Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.

За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

Во пакет аранжманите 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице

ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ ПОМЕЃУ СЕБЕ (попуст за рана резервација со попуст за две смени споени и сл.)!!!

Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Geolocation

Табела1. ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ – ЈУНИ. Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања.

 

 

ТЕРМИН

20.05.2018 

27.05.2018 

03.06.2018 

10.06.2018 

17.06.2018 

24.06.2018 

НОЌЕВАЊА 

 7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

1/3 апп и 1/4 дуплекс

70€

80€

105€

135 €

145 €

155 €

 

 

Сместување за минимум 2 лица во апартман, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз)

За сместување во дуплекс апартман за минимум 3 лица, 3-то и 4-то лице плаќа по 35 евра задолжително!

 

 

Табела2. Цена за НАЕМ на апартман / дуплекс за 7 ноќевањаза период ЈУЛИ – АВГУСТ

 

ТЕРМИН

 НАЕМ    

ХРИСТОС 

1/3 апп  

ХРИСТОС

1/4 дуплекс   

01.07.2018 

7 ноќи

300 €

370 €

08.07.2018

  7 ноќи

320 €

420 €

15.07.2018 

7 ноќи

360 €

460 €

22.07.2018 

7 ноќи

380 €

490 €

29.07.2018 

7 ноќи

380 €

490 €

05.08.2018 

7 ноќи

380 €

490 €

12.08.2018 

7 ноќи

380 €

490 €

19.08.2018 

7 ноќи

360 €

460 €

26.08.2018 

7 ноќи

320 €

420 €

 

 

 

 

 

 

Табела3. ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ

Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз.

 

Термин

02.09.2018

09.09.2018

16.09.2018

23.09.2018

Ноќевања

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

7 ноќи

1/3 апп.и 1/4 дуплекс

155€

135€

115€

70€

 

 

Сместување за минимум 2 лица во апартман, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз)

За сместување во дуплекс апартман за минимум 3 лица, 3-то и 4-то лице плаќа по 35 евра задолжително!

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе