Следете нé или притиснете Escape

ЛЕФКАДА

Попусти

-10% за комплетни уплати до 31.03.2018

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

 

Вила АНДРЕАС е лоцирана на 10 метри од плажа во Никијана.  Располага со 6 двокреветни соби, опремени со ТВ, клима, бања, фрижидер собите немаат кујна и се на услуга ноќевање со појадок.  Вилата исто така располага 3 трокреветни студија (еден брачен и еден единечен кревет) и апартман за четири особи (со брачен кревет во спална и во кујната има кревети на спрат), секое од нив опремено со кујна, ТВ, клима која се доплаќа 5 евра на ден, бања и балкон.

Вила ЈОНИАН се наоѓа на 5 мин пешачење од пристаништето во Нидри. Сите апартмани се наоѓаат на приземје, опремени се со кујна, тоалет, ТВ, клима(во цената), тераса. Вилата располага со два базена и лежалки, бесплатни за гостите (ограничен капацитет).

 

 

 

 

Напомена

НАПОМЕНИ:

Ø  ЦЕНИТЕ во термините означени со * се дадени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ГРАТИС ПРЕВОЗ.

Ø  Цената не се менува доколку не се користи превозот !

Ø  Во пакет аранжманите означени со * во соба/студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).

Во апартман трето лице плаќа 50%, ЧЕТВРТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).

Ø  ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

Ø  Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Над  дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

Ø  Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

Ø  Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Ø  Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

Ø  За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.

Ø  Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

Ø  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Ø  Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.

Ø  Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

Ø  Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.  Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

Ø  По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Ø  Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Ø  Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

 

 

Доплата за превоз:

v  Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€

v  деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.

v  Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

* Поаѓањето од Скопје е во вечерните часови

 

 

v  Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

* Поаѓањето од Скопје е во вечерните часови

Geolocation

Вила →

АНДРЕАС

ЈОНИОН

*Датум на поаѓање ↓

Почеток на  аранжманот

Крај на  аранжманот

Бр. на

ноќи 

1/2 СОБА

Ноќ/појадок 

1/3

 СТД  

1/4  АПП    

1/3

 АПП  

1/4

 АПП 

 01.06.2018 

 02.06.2018 

 09.06.2018 

7*

99 €

99 € 

99 €  

119 € 

119 € 

 08.06.2018

 09.06.2018

 16.06.2018

7*

129 €

129 €

129 €

139 €

139 €

 15.06.2018

 16.06.2018

 23.06.2018

7*

139 €

139 €

139 €

149 €

149 €

 22.06.2018

 23.06.2018

 30.06.2018

7*

169 €

169 €

169 €

179 €

179 €

 29.06.2018

 30.06.2018

 09.07.2018

9

369 €

409 €

489 €

449 €

519 €

 08.07.2018

 09.07.2018

 18.07.2018

9

429 €

469 €

549 €

509 €

589 €

 17.07.2018

 18.07.2018

 27.07.2018

9

449 €

489 €

589 €

549 €

649 €

 26.07.2018

 27.07.2018

 05.08.2018

9

449 €

489 €

589 €

549 €

649 €

 04.08.2018

 05.08.2018

 14.08.2018

9

449 €

489 €

589 €

549 €

649 €

 13.08.2018

 14.08.2018

 23.08.2018

9

449 €

489 €

589 €

549 €

649 €

 22.08.2018

 23.08.2018

 01.09.2018

9

429 €

469 €

549 €

509 €

589 €

 31.08.2018

 01.09.2018

 08.09.2018

7*

169 €

169 €

169 €

179 €

179 €

 07.09.2018

 08.09.2018

 15.09.2018

7*

139 €

139 €

139 €

149 €

149 €

 14.09.2018

 15.09.2018

 22.09.2018

7*

129 €

129 €

129 €

139 €

139 €

 21.09.2018

 22.09.2018

30.09.2018

8*

99 €

99 €

99 €

119 €

119 €

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе