Следете нé или притиснете Escape

OLYMPION SUNSET 5* DE LUX FURKA

5
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

 

OLYMPION SUNSET 5* DE LUX   FURKA            www.olympion-sunset.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ВО ЕВРА

 

13.05-31.05

30.09-15.10

01.06-15.06

16.09-29.09

16.06-13.07

27.08-15.09

14.07-26.08

Double Superior Garden View or Pool View

107

163

222

258

Трето лице

28

40

56

62

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Double De Luxe SSV

130

180

236

280

Трето лице

28

40

56

62

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Junior Suite Garden View od Pool View

135

185

258

303

Трето лице

28

40

56

62

Четвро лице

28

40

56

62

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2дете од 2-11.99 год.

Гратис

23

34

40

3дете од 2-11.99 год.

Гратис

23

34

40

Executive Doubke Room Garden View

163

220

278

314

Трето лице

28

40

56

62

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Доплата за beach front room

23

34

45

56

Туристичка такса 4 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место

Опис: ресторан ,пиано бар, таверна ,кафетерија, снек бар, базен, пул бар, сеф на пецепција, детски базен, фитнес сала,одбојка,хидромасажа, сауна, амам, џакузи ,ароматерапија, спортови на вода

Соби:САТ ТВ,телефон,радио,мини бар,сеф,клима,балкон, во некои од собите и чајна кујна

ЗА ПРЕСТОЈ ПОДОЛГ ОД 14 НОЌЕВАЊА 5% ПОПУСТ

   SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

OLYMPION SUNSET 5* DE LUX   FURKA            www.olympion-sunset.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ВО ЕВРА

 

13.05-31.05

30.09-15.10

01.06-15.06

16.09-29.09

16.06-13.07

27.08-15.09

14.07-26.08

Double Superior Garden View or Pool View

107

163

222

258

Трето лице

28

40

56

62

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Double De Luxe SSV

130

180

236

280

Трето лице

28

40

56

62

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Junior Suite Garden View od Pool View

135

185

258

303

Трето лице

28

40

56

62

Четвро лице

28

40

56

62

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2дете од 2-11.99 год.

Гратис

23

34

40

3дете од 2-11.99 год.

Гратис

23

34

40

Executive Doubke Room Garden View

163

220

278

314

Трето лице

28

40

56

62

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Доплата за beach front room

23

34

45

56

Турсистичка такса 4 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место

Опис: ресторан ,пиано бар, таверна ,кафетерија, снек бар, базен, пул бар, сеф на пецепција, детски базен, фитнес сала,одбојка,хидромасажа, сауна, амам, џакузи ,ароматерапија, спортови на вода

Соби:САТ ТВ,телефон,радио,мини бар,сеф,клима,балкон, во некои од собите и чајна кујна

ЗА ПРЕСТОЈ ПОДОЛГ ОД 14 НОЌЕВАЊА 5% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.05.2019 10% ПОПУСТ ( УПЛАТА 100% ДО 15.06.2019 )

 

  SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе