Следете нé или притиснете Escape

Magna Graecia Hotel 4* - Dassia, Corfu

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Локација:

Одалечен 300м од центарот Дасије, 11км од градот Крф и 12км од аеродромот.

Се наоѓа во непосредна близина на плажата и е опкружен со зеленила.

 

Соби:

Располага со 170 соби опремени со :

  • Клима уред
  • ТВ
  • Мини бар
  • WI-FI интернет (со доплата на лице место)
  • Купатило
  • Сеф (со доплата на лице место)
  • Балкон

MAGNA GRAECIA 4* DASSIA                             www.ionian-hotels.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО

Број на лица

01.05-29.05

30.05-02.06

03.06-15.06

16.06-14.07

15.07-24.08

25.08-15.09

16.09-29.09

30.09-02.10

03.10-20.10

DOUBLE ROOM FOR SINGLE USE

1Возрасни

74

86

128

143

172

143

128

86

74

1Возрасни+1деца(0-13.99)

74

86

128

143

172

143

128

86

74

1Возрасни+2деца(0-13.99)

74

86

128

143

172

143

128

86

74

DOUBLE ROOM

2Возрасни

77

86

126

149

172

149

126

86

77

3Возрасни

104

116

170

201

232

201

170

116

104

2Возрасни+1деца(0-13.99)

77

86

126

149

172

149

126

86

77

FAMILY ROOM

2Возрасни

77

88

133

156

179

156

133

88

77

3Возрасни

104

119

179

210

242

210

179

119

104

3Возрасни+1деца(0-13.99)

104

119

179

210

242

210

179

119

104

2Возрасни+1деца(0-13.99)

77

88

133

156

179

156

133

88

77

2Возрасни+2деца(0-13.99)

96

111

166

194

224

194

166

111

96

Мин. престој

3

3

5

5

5

5

5

3

3

Туристичка такса 3 EUR за соба на ден, се плаќа во агенција

Локација: Дасиа , 200 метри од плажа

Соби: клима, тоалет, балкон,телефон,ТВ

Опис: ресторан,бар,пул бар, паркинг,отворен базен,детско игралиште,градина

 

 

 

MAGNA GRAECIA 4* DASSIA                             www.ionian-hotels.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО

Број на лица

03.06-15.06

16.06-14.07

 

 

 

 

 

 

 

DOUBLE ROOM FOR SINGLE USE

1Возрасни

103

114

 

 

 

 

 

 

 

1Возрасни+1деца(0-13.99)

103

114

 

 

 

 

 

 

 

1Возрасни+2деца(0-13.99)

103

114

 

 

 

 

 

 

 

DOUBLE ROOM

2Возрасни

101

119

 

 

 

 

 

 

 

3Возрасни

136

161

 

 

 

 

 

 

 

2Возрасни+1деца(0-13.99)

101

119

 

 

 

 

 

 

 

FAMILY ROOM

2Возрасни

106

125

 

 

 

 

 

 

 

3Возрасни

144

168

 

 

 

 

 

 

 

3Возрасни+1деца(0-13.99)

144

168

 

 

 

 

 

 

 

2Возрасни+1деца(0-13.99)

106

125

 

 

 

 

 

 

 

2Возрасни+2деца(0-13.99)

133

156

 

 

 

 

 

 

 

Мин. престој

5

5

 

 

 

 

 

 

 

Туристичка такса 3 EUR за соба на ден, се плаќа во агенција

Локација: Дасиа , 200 метри од плажа

Соби: клима, тоалет, балкон,телефон,ТВ

Опис: ресторан,бар,пул бар, паркинг,отворен базен,детско игралиште,градина

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2019 SPO 725

УПЛАТА 50 % ВЕДНАШ И 50% 15 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

 

 

MAGNA GRAECIA 4* DASSIA                             www.ionian-hotels.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО

Број на лица

01.05-29.05

30.05-02.06

03.06-15.06

16.06-14.07

15.07-24.08

25.08-15.09

16.09-29.09

30.09-02.10

03.10-20.10

DOUBLE ROOM FOR SINGLE USE

1Возрасни

63

74

109

120

147

120

109

74

63

1Возрасни+1деца(0-13.99)

63

74

109

120

147

120

109

74

63

1Возрасни+2деца(0-13.99)

63

74

109

120

147

120

109

74

63

DOUBLE ROOM

2Возрасни

65

74

107

127

147

127

107

74

65

3Возрасни

88

99

145

171

198

171

145

99

88

2Возрасни+1деца(0-13.99)

65

74

107

127

147

127

107

74

65

FAMILY ROOM

2Возрасни

65

75

113

133

152

133

113

75

65

3Возрасни

88

102

152

179

206

179

152

102

88

3Возрасни+1деца(0-13.99)

88

102

152

179

206

179

152

102

88

2Возрасни+1деца(0-13.99)

65

75

113

133

152

133

113

75

65

2Возрасни+2деца(0-13.99)

82

94

141

166

190

166

141

94

82

Мин. престој

3

3

5

5

5

5

5

3

3

Туристичка такса 3 EUR за соба на ден, се плаќа во агенција

Локација: Дасиа , 200 метри од плажа

Соби: клима, тоалет, балкон,телефон,ТВ

Опис: ресторан,бар,пул бар, паркинг,отворен базен,детско игралиште,градина

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2019 EBD

УПЛАТА 50 % ВЕДНАШ И 50% 15 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

  SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

Magna Graecia Hotel 4* - Dassia, Corfu

Тип на соба / Категорија

Сместување

30.05.18-02.06.18

03.06.18-09.06.18

10.06.18-10.06.18

11.06.18-22.06.18

 

11.09.18-29.09.18

23.06.18-10.07.18

11.07.18-25.07.18

 

26.08.18-10.09.18

26.07.18-25.08.18

30.09.18-02.10.18

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.03.2018

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на Се Вклучено

Double Room for Sgl -

1Ad

62

89

95

105

124

134

151

65

Double Room for Sgl -

1Ad+1ch(0-13)

62

89

95

105

124

134

151

65

Double Room for Sgl -

1Ad+2ch(0-13)

62

89

95

105

124

134

151

65

Double Room -

2Ad

62

89

95

105

124

134

151

65

Double Room -

2Ad+1ad

83

121

128

141

167

182

204

87

Double Room -

2Ad+1ch(0-13)

62

89

95

105

124

134

151

65

Family Room -

2Ad

63

94

99

109

129

139

155

67

Family Room -

2Ad+1ad

85

125

133

146

173

186

209

90

Family Room -

2Ad+1ad+1ch(0-13)

85

125

133

146

173

186

209

90

Family Room -

2Ad+1ch(0-13)

63

94

99

109

129

139

155

67

Family Room -

2Ad+2ch(0-13)

66

98

103

114

134

145

163

70

Минимум престој

 

 3

 3

 3

 3

 3

 3

 3

 3

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе