Следете нé или притиснете Escape

Messonghi Beach Resort 3* - Messonghi, Corfu

3
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Локација:

 

20м од плажа

 

 

Хотелски содржини:

 

3 Надворешни базени(детски сектор)

Џакузи

Фризер

Интернет

Масажи

Паркинг

Продавница

Конференциска сала

Сеф

СПА центар

Теретана

Тобоган

Детско катче

Аеробик

Фудбалски терен

Тениски терени

Кошаркарски терен

Терен за одбојка

Пикадо

Спортови на вода

Пинг понг

Билијард

Куглана

 

 

Соби:

 

Тераса

Фен

Клима

Фрижидер

Сателитска ТВ

Телефон

Бања

 

 

Ресторани:

 

2 ресторани

“Pergolla” бар

“Oasis” бар

“Levante” бар на плажа

“Zaphiros” бар на плажа

“Patio” коктел

“Disko” ноќен клуб

 

 

MESSONGHI BEACH HOTEL 3*CORFU MESSONGHI www.messonghibeach.gr

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА  СЕ ВКЛУЧЕНО

Број на лица

25.04-23.05

24.05-29.05

30.05-15.06

16.06-14.07

15.07-24.08

25.08-15.09

16.09-28.09

29.09-12.10

DOUBLE SUPERIOR GARDEN VIEW

2Возрасни

91

133

145

158

172

158

145

91

3Возрасни

123

179

194

213

232

213

194

123

2Возрасни+1Деца(0-1)

91

133

145

158

172

158

145

91

2Возрасни+1Деца

(2-11.99)

98

143

155

170

186

170

155

98

FAMILY COMFORT BUNK BED GARDEN VIEW

2Возрасни

111

151

166

183

198

183

166

111

2Возрасни+2Деца(0-1)

111

151

166

183

198

183

166

111

2Возрасни+2Деца(0-1)

(2-11.99)

111

151

166

183

198

183

166

111

2Возрасни+2Деца

(2-11.99)

117

160

176

194

210

194

176

117

FAMILY ROOM INTERCONECTED GARDEN VIEW

2Возрасни

186

180

198

218

239

218

198

186

3Возрасни

201

194

213

235

257

235

213

201

3Возрасни+1Деца(0-1)

201

194

213

235

257

235

213

201

3Возрасни+1Деца

(2-11.99)

212

206

225

249

272

249

225

212

3Возрасни+2Деца(0-1)

212

206

225

249

272

249

225

212

3Возрасни+2Деца(0-1)

(2-11.99)

212

206

225

249

272

249

225

212

3Возрасни+2Деца

(2-11.99)

250

242

265

292

319

292

265

250

3Возрасни+3Деца(0-1)

(2-11.99)

(2-11.99)

250

242

265

292

319

292

265

250

3Возрасни+3Деца

(2-11.99)

286

277

304

336

367

336

304

286

2Возрасни+1Деца(0-1)

186

180

198

218

239

218

198

186

2Возрасни+1Деца

(2-11.99)

186

180

198

218

239

218

198

186

2Возрасни+2Деца(0-1)

186

180

198

218

239

218

198

186

2Возрасни+2Деца(0-1)

(2-11.99)

186

180

198

218

239

218

198

186

2Возрасни+2Деца

(2-11.99)

198

191

210

231

253

231

210

198

2Возрасни+3Деца(0-1)

(2-11.99)

(2-11.99)

198

191

210

231

253

231

210

198

2Возрасни+3Деца

(2-11.99)

234

228

249

275

301

275

249

234

FAMILY SUPERIOR BUNG BED GARDEN VIEW

2Возрасни

114

166

180

198

215

198

180

114

2Возрасни+2Деца(0-1)

114

166

180

198

215

198

180

114

2Возрасни+2Деца(0-1)

(2-11.99)

114

166

180

198

215

198

180

114

2Возрасни+2Деца

(2-11.99)

120

176

191

210

228

210

191

120

DOUBLE COMFORT FOR SINGLE USE SEA VIEW

1Возрасни

72

97

106

116

128

116

106

72

1Возрасни+1Деца(0-1)

72

97

106

116

128

116

106

72

1Возрасни+1Деца

(2-11.99)

76

103

113

124

136

124

113

76

DOUBLE COMFORT SEA VIEW

2Возрасни

88

122

133

147

158

147

133

88

3Возрасни

119

164

179

198

213

198

179

119

2Возрасни+1Деца(0-1)

88

122

133

147

158

147

133

88

2Возрасни+1Деца

(2-11.99)

95

130

143

158

170

158

143

95

Мин. престој

3

3

3

5

5

5

3

3

Туристичка такса 1.5 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место

 

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

MESSONGHI BEACH HOTEL 3*CORFU MESSONGHI www.messonghibeaдеца.gr

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО

Број на лица

24.05-25.05

26.05-29.05

30.05-31.05

30.05-06.06

01.06-04.06

01.06-07.06

14.06-15.06

15.06-15.06

16.06-30.06

22.06-03.07

01.07-14.07

15.07-24.08

25.08-15.09

DOUBLE SUPERIOR GARDEN VIEW

2Возрасни

51

51

55

-

-

69

-

90

98

-

136

139

136

3Возрасни

69

69

74

-

-

93

-

120

133

-

183

188

183

2Возрасни+1деца

(0-1)

51

51

55

-

-

69

-

90

98

-

136

139

136

2Возрасни+1деца

(2-11.99)

55

55

60

-

-

74

-

96

106

-

146

150

146

FAMILY COMFORT BUNK BED GARDEN VIEW

2Возрасни

57

57

63

-

-

80

103

-

114

-

157

160

157

2Возрасни+2деца

(0-1)

57

57

63

-

-

80

103

-

114

-

157

160

157

2Возрасни+2деца

(0-1)

(2-11.99)

57

57

63

-

-

80

103

-

114

-

157

160

157

2Возрасни+2деца

(2-11.99)

62

62

67

-

-

84

109

-

120

-

167

170

167

FAMILY ROOM INTERCONECTED GARDEN VIEW

2Возрасни

69

69

75

-

94

-

-

-

-

-

-

-

187

3Возрасни

74

74

82

-

102

-

-

-

-

-

-

-

202

3Возрасни+1деца

(0-1)

74

74

82

-

102

-

-

-

-

-

-

-

202

3Возрасни+1деца

(2-11.99)

78

78

86

-

107

-

-

-

-

-

-

-

213

3Возрасни+2деца

(0-1)

78

78

86

-

107

-

-

-

-

-

-

-

213

3Возрасни+2деца

(0-1)

(2-11.99)

78

78

86

-

107

-

-

-

-

-

-

-

213

3Возрасни+2деца

(2-11.99)

93

93

102

-

126

-

-

-

-

-

-

-

251

3Возрасни+3деца

(0-1)

(2-11.99)

(2-11.99)

93

93

102

-

126

-

-

-

-

-

-

-

251

3Возрасни+3деца

(2-11.99)

106

106

116

-

145

-

-

-

-

-

-

-

287

2Возрасни+1деца

(0-1)

69

69

75

-

94

-

-

-

-

-

-

-

187

2Возрасни+1деца

(2-11.99)

69

69

75

-

94

-

-

-

-

-

-

-

187

2Возрасни+2деца

(0-1)

69

69

75

-

94

-

-

-

-

-

-

-

187

2Возрасни+2деца

(0-1)

(2-11.99)

69

69

75

-

94

-

-

-

-

-

-

-

187

2Возрасни+2деца

(2-11.99)

73

73

81

-

101

-

-

-

-

-

-

-

198

2Возрасни+3деца

(0-1)

(2-11.99)

(2-11.99)

73

73

81

--

101

-

-

-

-

-

-

-

198

2Возрасни+3деца

(2-11.99)

87

87

95

-

119

-

-

-

-

-

-

-

235

FAMILY SUPERIOR BUNG BED GARDEN VIEW

2Возрасни

63

63

69

-

-

86

-

-

-

131

-

-

169

2Возрасни+2деца

(0-1)

63

63

69

-

-

86

-

-

-

131

-

-

169

2Возрасни+2деца

(0-1)

(2-11.99)

63

63

69

-

-

86

-

-

-

131

-

-

169

2Возрасни+2деца

(2-11.99)

67

67

73

-

-

92

-

-

-

140

-

-

180

DOUBLE COMFORT FOR SINGLE USE SEA VIEW

1Возрасни

38

-

-

41

-

-

66

-

72

-

99

104

99

1Возрасни+1деца

(0-1)

38

-

-

41

-

-

66

-

72

-

99

104

99

1Возрасни+1деца

(2-11.99)

40

-

-

43

-

-

70

-

77

-

106

111

106

DOUBLE COMFORT SEA VIEW

2Возрасни

46

-

-

51

-

-

83

-

91

-

126

128

126

3Возрасни

63

-

-

69

-

-

112

-

123

-

170

173

170

2Возрасни+1деца

(0-1)

46

-

-

51

-

-

83

-

91

-

126

128

126

2Возрасни+1деца

(2-11.99)

50

-

-

55

-

-

88

-

98

-

135

138

135

Мин. престој

1

1

1

1

1

1

3

3

5

1

5

5

5

Локација: Месонги на плажа, 22 км. Од градот Крф

Соби: клима,САТ ТВ,фрижидер и фен

Опис: ресторан , пул барови,барови на плажа , коктел бар,кафетерија ,4 базена ,,мини клуб, 3 детски базени, игралиште за деца , анимација , мини диско, ноќен клуб , минимаркет ,златара , фризерница , фитнес центар, тениски игралишта, кошарка ,пинг понг, одбојка,аеробик, ватерполо, спортови на вода.

Туристичка такса 1.5 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.05.2019 SPO 3276

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 15 ДЕНА ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

 

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 

Messonghi Beach Resort 3* - Messonghi, Corfu

Тип на соба / Категорија

Сместување

01.05.18-31.05.18

 

01.10.18-11.10.18

01.06.18-10.06.18

11.06.18-22.06.18

23.06.18-10.07.18

11.07.18-25.07.18

26.07.18-25.08.18

26.08.18-10.09.18

11.09.18-30.09.18

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.03.2018

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на Се Вклучено

Double Superior  - Garden View

2Ad

80

114

121

143

178

202

167

125

Double Superior  - Garden View

2Ad+1ad

109

155

164

194

241

273

226

169

Double Superior  - Garden View

2Ad+1ch(0-1)

80

114

121

143

178

202

167

125

Double Superior  - Garden View

2Ad+1ch(2-11)

87

123

130

154

191

218

179

135

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad

165

160

168

198

248

275

231

174

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+1ad

178

173

182

213

267

297

250

187

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+1ad+1ch(0-1)

178

173

182

213

267

297

250

187

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+1ad+1ch(2-11)

188

182

191

226

282

314

263

198

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+1ad+2ch(0-1)

211

205

215

253

317

352

296

222

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+1ad+2ch(0-1)(2-11)

211

205

215

253

317

352

296

222

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+1ad+2ch(2-11)

221

213

224

265

331

369

309

232

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+1ad+3ch(0-1)(0-1)(2-11)

244

237

249

293

366

407

342

256

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+1ad+3ch(0-1)(2-11)(2-11)

244

237

249

293

366

407

342

256

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+1ad+3ch(2-11)

254

245

259

305

381

424

355

266

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+1ch(0-1)

165

160

168

198

248

275

231

174

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+1ch(2-11)

165

160

168

198

248

275

231

174

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+2ch(0-1)

165

160

168

198

248

275

231

174

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

165

160

168

198

248

275

231

174

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+2ch(2-11)

175

169

178

210

262

292

245

184

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+3ch(0-1)(0-1)(2-11)

198

191

201

238

297

330

277

208

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+3ch(0-1)(2-11)(2-11)

198

191

201

238

297

330

277

208

Family Bungalow Intercon - Garden View

2Ad+3ch(2-11)

208

201

211

250

311

347

290

218

Family Comfort  Bunk Bed - Garden View

2Ad

98

130

138

165

204

231

190

143

Family Comfort  Bunk Bed - Garden View

2Ad+1ch(0-1)

98

130

138

165

204

231

190

143

Family Comfort  Bunk Bed - Garden View

2Ad+1ch(2-11)

98

130

138

165

204

231

190

143

Family Comfort  Bunk Bed - Garden View

2Ad+2ch(0-1)

98

130

138

165

204

231

190

143

Family Comfort  Bunk Bed - Garden View

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

98

130

138

165

204

231

190

143

Family Comfort  Bunk Bed - Garden View

2Ad+2ch(2-11)

103

138

146

175

216

245

201

152

Family Comfort  Bunk Bed - Garden View

2Ad+3ch(0-1)(0-1)(2-11)

98

130

138

165

204

231

190

143

Family Comfort  Bunk Bed - Garden View

2Ad+3ch(0-1)(2-11)(2-11)

103

138

146

175

216

245

201

152

Family Superior  Bunk Bed - Garden View

2Ad

101

143

152

179

222

253

209

157

Family Superior  Bunk Bed - Garden View

2Ad+1ch(0-1)

101

143

152

179

222

253

209

157

Family Superior  Bunk Bed - Garden View

2Ad+1ch(2-11)

101

143

152

179

222

253

209

157

Family Superior  Bunk Bed - Garden View

2Ad+2ch(0-1)

101

143

152

179

222

253

209

157

Family Superior  Bunk Bed - Garden View

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

101

143

152

179

222

253

209

157

Family Superior  Bunk Bed - Garden View

2Ad+2ch(2-11)

107

152

161

189

237

268

221

166

Family Superior  Bunk Bed - Garden View

2Ad+3ch(0-1)(0-1)(2-11)

101

143

152

179

222

253

209

157

Family Superior  Bunk Bed - Garden View

2Ad+3ch(0-1)(2-11)(2-11)

107

152

161

189

237

268

221

166

Double Comfort for Sgl - Sea View

1Ad

62

88

91

105

138

149

132

94

Double Comfort for Sgl - Sea View

1Ad+1ch(0-1)

62

88

91

105

138

149

132

94

Double Comfort for Sgl - Sea View

1Ad+1ch(2-11)

68

97

101

116

152

164

145

103

Double Comfort - Sea View

2Ad

78

103

110

132

163

185

152

114

Double Comfort - Sea View

2Ad+1ad

106

140

149

178

220

250

205

155

Double Comfort - Sea View

2Ad+1ch(0-1)

78

103

110

132

163

185

152

114

Double Comfort - Sea View

2Ad+1ch(2-11)

85

111

119

142

175

199

163

123

Минимум престој

 

 1

 3

 3

 3

 5

 5

 3

 3

 

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе