Следете нé или притиснете Escape

CELINE DION ЗАГРЕБ - 05.06.2020

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Програма

Програма на патувањето:

04.06 / четврток / Состанок на групата на паркингот спроти хотелот Холидеј Ин во 21:30 часот. Тргнување кон Белград во 22:00 часот. Влез во Србија преку граничниот премин Табановце. Патот продолжува за Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

05.06 / петок / Пристигнување во Загреб во претпладвените  часови. Разглед на градот со професионален локален водич. Сместување во хотел .Почеток на концертот во 19.30 часот. По завршувањето на концертот, враќање во хотелот. Ноќевање.

06.06 / сабота / Појадок. Одјавување од хотелот. Слободно време за индивидуални прошетки и активности. Состанок на групата на договореното место. Тргнување кон Македонија во приквечерните часови. Ноќно возење со попатни паузи.

07.06 / недела / Пристигнување во Скопје во раните утрински часови.

 

Опис

Еден од најпознатите вокали, со свој концерт во Загреб во слкоп на светската турнеја. 

 

Дојдете во Папилон  и подгответе се за овој незаборавен концерт на Celine Dion!

 

Не ја пропуштајте шансата да ја слушнете и видите кралицата на шансоните и поп музиката.

 

Услови

Во цената на аранжманот е вклучено:

-          Превоз со туристички автобус на наведената релација

-          Влезница за концертот според наведената категорија

-          Сместување во двокреветни соби во хотел со 3* на база на  едно ноќевање со појадок

-          Разглед на градот со локален професионален водич

-          Организација на аранжманот и придружник на патувањето

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

-          Патничко осигурување

-          Туристичка такса 1 еур/ по лице

Други неспоменати услуги

Напомена

Напомени:

  • За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 45 патници
  • Цените се во ЕУР по лице а плаќањето е во Денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД
  • За овој аранжман важат општите услови за патување на СКТМ и ТА ПАПИЛОН

 

 

 

Категории

Влезница + хотел + превоз

ТРИБИНА ГОРЕ 3

185 EUR

ТРИБИНА ГОРЕ 2

201 EUR

ТРИБИНА ГОРЕ 1

 217 EUR

ТРИБИНА ДОЛЕ 3

232 EUR

ТРИБИНА ДОЛЕ 2

 264 EUR

ТРИБИНА ДОЛЕ 1

 299 EUR

ПАРТЕР

320 EUR

СИЛВЕР ПАРТЕР

 400 EUR

ГОЛД ПАРТЕР

520 EUR

ВИП ПАРТЕР

 630 EUR

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе