Следете нé или притиснете Escape

ED SHEERAN БУКУРЕШТ, 03.07.2019

Програма

4 дена / 2 ноќевања

 

02.Јули (вторник)

Состанок на групата кај Дрво декор на паркингот наспроти Хотел Холидеј Инн, во 17:30 часот. Поаѓање кон Романија во 18:00 часот. Ноќно возење преку Бугарија со попатни паузи за одмор и царински формалности.

 

03.Јули (среда)

Пристигнување во Букурешт и панорамски разглед на градот, сместување во хотел и слободни време за одмор. Попладне трансфер до арената, почеток на концертот во 18:00. По концертот трансфер до хотелот. Ноќевање.

 

04.Јули (четврток)

Појадок. Факултативна посета на замокот от БРАН “домот на Дракула” со посета на БРАШОВ. Попладне враќање во Букурешт. Ноќевање.

 

05.Јули (петок)

Појадок, и одјавување од хотел. Факултативен разглед на Букурешт со професионален локален водич. Можна посета на трговски центар. Слободно време за шопинг и прошетка. Околу 17 часот тргнување за Македонија. Ноќно возење преку Бугарија со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Скопје, наредниот ден во утринските часови.

Опис

Гитарист, писател, пеач и пред се уметник, Ед Ширан доаѓа во Букурешт во Јули 2019. Дојдете со нас за да дознаете зошто успеал да освои две греми награди и продаде 38 милиони албуми и 100 милиони синглови. Воедно ке ја посетиме Романиа и Трансилванија и средновековните замоци, вклучувајки го замокот Бран, попознат како замокот на Дракула

 

ЦЕНА 275 ЕУР

 

Цената е по ЛИЦЕ и вклучува:

- Автобуски превоз Скопје – Романија – Скопје

- Влезница за концертот на Ed Sheeran  сектор А

- 2 Ноќевања со појадок во хотел 3* во двокреветна соба

- Панорамски разглед на Букурешт

- Туристичка такса

- Пратител во текот на целото патување

 

- Билетите може да се резервираат само со полно име и презиме, не може да се пренесат на друго лице и не се рефундабилни

 

Цената не вклучува:

- Патничко осигурување

- Организиран факултативен разглед на Букурешт со превоз и професионален локален водич.

Состанок во лобито на хотелот и заминување со автобус во панорамски разглед на градот. Ден кога ќе се запознаете со Букурешт - Малиот Париз. Некои од архитектонските обележја и обележја на Букурешт ќе се видат за 3 часа меѓу нив се Палатата на парламентот, Триумфалбата порта, Калеа Викторие, една од најмодерните улици во градот. Оваа улица е исто така дом на повеќе архитектонски остварувања, како што се концертната сала Романија Атенеум и Националниот музеј. На истата улица е  Piata Revolutiei (Плоштадот на револуцијата), уште едно обележје на Букурешт.

- Трансилванија тура – Посета на замокот Бран

Поаѓање: 8:00 часот од хотелотЗамокот Бран изграден во 13 век. како тврдина помеѓу Трансилванија и Валахија е референтна точка за романскиот туризам, благодарение на неговата убавина, како и на легендата на грофот Дракула, чиј дух сѐ уште ги прогонува овие стари места. Брашов е едно од најрепрезентативните планински центри во Романија. Сместен во сценографијата која како да излегла од бајките, на височина од 1030 метри, во регионот полн со традиции, одморалиштето нуди посебни услови и за зимски и за летни одмори. Брашов се наоѓа во централниот дел на Романија, околу 166 километри од Букурешт. Тој е опкружен со Јужните Карпати и е дел од Трансилванија. Стариот град е еден од најдобро зачуваните стари градови во Европа со прекрасна архитектура и стари утврдувања и вреди да се истражи. Градот има неверојатна историја со влијанија од Германија, Австроунгарска империја и старата комунистичка држава. Црната црква во Брашов е најголемата конструкција во готски стил во Романија; името доаѓа од големиот пожар во 1689 година, кој ги поцрни сите ѕидови; содржи ренесансни и барокни елементи, голем број на статуи и една од најстарите органи (со 4000 цевки на 75 регистри) во Романиа

 

Напомена

- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ПАПИЛОН

- За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници

- Резервација се прави со авансна уплата од 50% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 15 дена пред поаѓање

- Билетите може да се резервораат само со полно име и презиме, не може да се пренесат на друго лице и не се рефундабилни

- Во случај на помал број пријавени патувањето може да се одржи со доплата

- Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

- Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе