Следете нé или притиснете Escape

HOSE CARRERAS СОФИЈА, 21.10.2018

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Програма

Програма на патувањето:

21.10 / недела / Состанок на групата на паркингот спроти хотелот Холидеј Ин во 06:30 часот. Тргнување кон Софија во 07:00 часот. Дневно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Софиа во пладневните часови. Панорамски разглед на градот, Катедралната црква Свети Александар Невски, Историскиот Музеј, споменикот на Васил Левски, плоштадот на принцот Александар...... Сместување во хотел, слободно време за индивидуални активности. Почеток на концертот на во 20.00 часот, трансфер до салата Армеец. По завршувањето на концертот, организирано враќање во хотелот.

22.10 / понеделник / Појадок, одјавување од хотелот, слободно време за прошетка и шопинг. Попладне останок на договореното место и поаѓање кон Македонија. Пристигнување во Скопје во вечерните часови. Крај на програмата

Опис

Познатиот тенор од Шпанија доаѓа во Софија на 21.10.2018, дојдете со Папилон на овој спектакуларен настан.

Еден од познатите три тенори, кој настапува од свои 8 години а дебитира со оперски настан на само 11 години во Барцелона. Освен прекрасниот глас познат е и како голем хуманитарец со своја фондација за борба против леукемија од која и сам болувал во осумдесетите години од прошлиот век.

Напомена

Напомени:

  • За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
  • За овој аранжман важат општите услови за патување на СКТМ и ТА ПАПИЛОН
  • 1 ЕУР = 62 МКД

Важни информации

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз со туристички автобус на наведената релација
  • Влезница за концертот на JOSE CARRERAS од избраната категорија
  • Организација на аранжманот и придружник на патувањето
  • Хотелско сместување во хотел 4* на база ноќевање со појадок

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Други неспоменати услуги

 

Категории

Влезница + превоз + хотел

Трибина 3

111 ЕУР

Трибина 2

121 ЕУР

Трибина 1

116 ЕУР

Партер 2

132 ЕУР

Партер 1

152 ЕУР

Партер GOLD

168 ЕУР

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе