Следете нé или притиснете Escape

MALUMA во СОФИЈА - 10.07.2019

Програма

Програма на патувањето:

 

10.07.2019 / вторник / Состанок на групата на паркингот спроти хотелот Холидеј Ин во 06:30 часот. Тргнување кон Софија во 07:00 часот. Дневно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Софиа во пладневните часови, слободно време за индивидуални активности. Почеток на концертот во 20.00 часот. По завршувањето на концертот, состанок на договореното место и поаѓање за Скопје. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

11.07.2019 / среда / Пристигнување во Скопје во раните утрински часови. Крај на програмата

 

 

Категории

Влезница + превоз

Седење 1

122 EUR

Седење 2

117 EUR

Седење 3

112 EUR

Златен круг стоење

130 EUR

Стоење

102 EUR

 

 

 

                                   

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз со туристички автобус на наведената релација
  • Влезница за концертот од избраната категорија
  • Организација на аранжманот и придружник на патувањето

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Други неспоменати услуги

 

Напомени:

  • За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
  • За овој аранжман важат општите услови за патување на СКТМ и ТА ПАПИЛОН
  • 1 ЕУР = 62 МКД

 

Опис

Познатиот колумбиски уметник, познат по хитовите "Clandestino" и "Chantaje" (со Шакира), "Vente pa'ca" (со Рики Мартин) и неговите хит синглови "Corazon" и "Felices Los 4" , го издава својот последен албум "11:11" и оди на светска турнеја.

 

Неодамна тој се приклучи на поп-иконата Мадона во својата прва нова песна во четири години.

 

Хит синглот "Меделин" е посветен на истоимениот град и Колумбија, неговиот дом. Светската турнеја 11:11 вклучува концерти во Северна и Јужна Америка и Европа.

 

Во срцето на европската турнеја ќе се сретнеме во Arena Armeec во Софија. Концертот е на 10 јули во 20.00 часот. Не пропуштајте!

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе