Следете нé или притиснете Escape

FIRST MINUTE - ДУБАИ НОВА ГОДИНА 2018 - ГРУПНО ПАТУВАЊЕ

5
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Програма

Програма на патувањето: 

6дена/5ноќи, 8дена/7ноќи - авиокомпанија "FLY DUBAI"

1. ден Скопје - Дубаи. Полетување на авионот за Дубаи во 13.20 часот (FZ792). Слетување во Дубаи во 21.20 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.

2. – 5/7 ден Дубаи. Сместување во избраниот хотел на база наведената услуга , слободно време предвидено за индивидуални активности, одмор, организација на факултативни излети и друго.

6/8  ден Дубаи - Скопје. Во раните утриснки часови трансфер на аеродром. Полетување на авионот од Дубаи во 09.10 часот (FZ791). Слетување во Скопје во 12.05 часот.

 

Цената вклучува:

- Трансфер аеродром - хотел - аеродром 

- 5/7 ноќевања во избраниот хотел на база наведената услуга – ноќевање со доручек 

- Повратен авионски билет на релација  Скопје - Дубаи - Скопје  авиокомпанија  "FLY DUBAI" (директен лет) со дозволен 20кг багаж по лице (без оброк)

- Услуга водич на српски јазик во Дубаи за факулативи и дополнителни информации (ДОКОЛКУ СЕ РЕЗЕРВИРААТ И УПЛАТАТ ФАКЛУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ)

- технички водич од Скопје   

Опис

ТЕРМИН: 30.12.2017 - 04.01.2018  (5 ноќи)

ТЕРМИН: 28.12.2017 - 04.01.2018  (7 ноќи)

Хотел GRAND BELLE VUE DELUXE HOTEL APARTMENT

http://www.bellevue-hotels.com 

Хотелот Grand Belle Vue Ве кани да бидете во срцето на најраздвижениот град во светот, Дубаи. Хотелот со неговиот уникатен футуристички дизајн е еден од најлуксузните хотели-апартмани во овој град. Лоциран во областа TECOM, има стратешка локација и им овозможува на своте гости да бидат блиску до трговските центри, плажи, туристички атракции и деловни области. Нудејќи панорамски поглед на областа, хотелот и фоајето се специјално дизајнирани за да обезбедат пријатна атмосфера за Ваша релаксација или состаноци. Нуди интернационален доручек, со бар кој попладнето нуди кафе, чај и безалхохолни освежителни пијалоци во тек на денот. Во хотелот Grand Bellevue личната квалитетна услуга е ветување.

Услови

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ: Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на целот износ. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена. 

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:- Во готово - уплата на аконтација од најмалку 50% од вкупната цена на аранжманот при резервација, остатокот најдоцна 14 дена пред поаѓање.

Напомена

Цената НЕ вклучува:

- аеродромски такси 45 ЕВРА

- Виза за Дубаи 85 ЕВРА

- Филмови на летовите се наплаќаат во авион со кредитна картичка или директно на кабински персонал

- Опциони индивидуални екскурзии и факултативи (не вклучени во програма – на барање)

- Патничко осигурување

- Екстра трошоци во хотел  (Телефон,Ручек &Вечера,Минибар,пијалоци )

- Останати индивидуални трошоци

- Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот

* туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014, Во хотелот на лице место при check in или при check out   и истата изнесува:

* Хотели 4* / 4* lux 15  дирхами (15 DHS ≈ 3 EUR) по соба по ноќ 

Важни информации

Цената е ПАКЕТ ЦЕНА по лице за сместување во стандардна двокреветна соба на база ноќевање со појадок за 5 ноќи/ 6 дена и 7 ноќи/ 8 дена. Цената е валидна се до пополнување на ПРОМО места на група.Цената е изразена во ЕВРА за уплата само во денари (1ЕУР=62МКД). ПОТВРДА НА СЛОБОДНИ МЕСТА- НА БАРАЊЕ. Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена на саатници дирекно од авио компанијата. 

Geolocation

 

ОПИС

5 НОЌИ

7 НОЌИ

Хотел: GRAND BELLE VUE DELUXE HOTEL APARTMENT

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ (стандард дбл)

 €  799.00

 €  929.00

ДОПЛАТА ЗА ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА

 €  220.00

 €  300.00

ТРЕТО ЛИЦЕ НА ДОПОЛ. КРЕВЕТ

 €  789.00

 €  899.00

ДЕТЕ 2-11.99 НА ДОПОЛ. КРЕВЕТ

 €  729.00

 €  799.00

ДЕТЕ 0-11.99 БЕЗ ДОПОЛ. КРЕВЕТ

 €  540.00

 €  570.00

Хотел: Westin Habtoor 5*

deluxe dbl

1.190 eur

 

Хотел: Nassima Royal 5*

double superior room

1.320 eur

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе