Следете нé или притиснете Escape

Хотел MARINELA 5* - Софија

5
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Програма

 ДОЧЕК НА НОВА НОВА ГОДИНА 2018

Мени

СТАРТЕР:

Моцарела, маринирани тиквички, патлиџан со масло од босилок, рукола со борови семиња

ПРЕДЈАДЕЊЕ:

Ролат су гускин џигер, послучено на рагу од печурки, крутони, крем

ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ:

“Surf n’ Turf – Oscar” прасечко со холандезе сос, ракчиња со пченка и аспарагус

ДЕСЕРТ:

Торта од кокос, колаче од бело чоколадо, бисквити од ореви, парфаит од боровница, чоколаден десерт

ГРИЦКИ ПО ЈАДЕЊЕ:

Суво грозје, лешници, бадеми, индиски ореви, свежо печен леб со растително масло

ПИЈАЛОЦИ:

100 мл аперитив по лице – водка, виски, или ракија Бургас 63

Coca Cola продукти – 250 мл шише по лице

Минерална вода 500 мл – едно шише по лице

Бело, црвено или розе вино – една чаша по лице

Шампањ на полноќ

 

 

ПРОГРАМА:

Лотарија со подароци, DJ програма и гостин во живо, магионичарски трикови

 

ЦЕНА: 88 ЕУР по лице

 

 

Опис

Проектиран од познатиот Јапонски архитект Кишо Курокава, хотелот MARINELA, добитник на престижната награда WORLD LUXURY HOTEL AWARD 2016, е лоциран на површина од 30.000 квадратни метри, располага со 442 соби и апартмани вклучувајќи го и најголемиот прецедателски апартман во Бугарија. Освен најголемата свечена и конференциска хала во Бугарија, хотелот располага со уникатен поглед од просторијата на највисокиот спрат, освен Софија гостите имаат глетка и на планината Витоша.

Уникат на Балканот, хотелот е оаза на мирот и спокојството во центарот на градот, а Јапонската Градина е моделирана на 400 години старата градина во Тоkиo кај хотелот New Otani. Спокојната градина изобилува со биодиверзитет и преубава флора.

Хотелот располага со шест ресторанти, неколку барови како и ВИП просторија.

На располагање на гостите им се фитнес центар, затворен базен како и спа центар. 

www.hotel-marinela.com

 

Превоз СКОПЈЕ – СОФИЈА – СКОПЈЕ   35 ЕУР по лице

29.12.2018-01.01.2018

( за реализација на превозот  се потребни минимум 40  лица)

 

Цените се дадени во евра, по лице, за наведениот број ноќевања на база на ноќевање со појадок 1 ЕУР = 62 МКД

Цените се важечки во периодот 22.12-01.01– 07.01.2018

Дочек на Нова Година со забавна програма 88 ЕУР по лице (НЕ ОБВРЗУВАЧКA)

Задолжителна доплата од 1 еур туристичка такса, по лице, на ден

 

 

По лице во двокреветна стандард

2 ноќевања

 

89 €

3 ноќевања

 

119 €

По лице во двокреветна Делукс

2 ноќевања

 

119 €

3 ноќевања

 

164 €

www.hotel-marinela.com

 

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе