Следете нé или притиснете Escape

Нова Година во ЕГИПЕТ – ХУРГАДА

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Програма

Прв ден › Белград – Хургада

Состанок на групата на аеродромот Никола Тесла 2 часа пред летот. Очекуваното полетување е околу 06.30 часот. Директен лет со авиокомпанијата AIR CAIRO. Оброк во авионот. Предвиденото слетување на аеродромот во хургада околу 10 часот. Трансфер до хотелот и сместување.

2. - 6. /13. ден › Хургада

Одмор во избраниот хотел на база на избраната услуга, време предвидено за одмор, факултативни излети и други активности.

Претпоследен ден › Хургада

Појадок. Напуштање на хотелот спрема хотелските правила. Слободно време. Трансфер до аеродромот.

Последен ден Хургада – Белград

Лет со авио компанијата AIR CAIRO за Белград. Предвиденото време за полетување е околу 02.00 часот. Оброк во авионот. Слетување на аеродромот во Белград околу 05.30 часот.

Крај на услугата.

Важни информации

Во цената е вклучено:

Авио превоз на релацијата Белград-Хургада-Белград со авио компанијата AIR CAIRO (Airbus 320)

Багаж: 20кг по лице.

Ноќевање во стандардни двокреветни соби во избраниот хотел и избраната услуга

Трансфер аеродром-хотел-аеродром во Хургада со климатизирани автобуси или минибуси

Услуга претставник на агенцијата

Трошоци за организирање на патувањето

Деца постари од 2 години кои по хотелските правила се сместуват бесплатно во хотелот плаќаат само авио билет и трансфер во Хургада, како и аеродромски такси, имаат свое седиште во авионот и користат заеднички лежај во хотелската соба со две возрасни лица

 

Во цената не е вклучено:

Авио такси во износ од 40 € и YQ такса во износ од 25 € (вкупно 65 € по лице)

Доплата за соба со поглед кон море, фамилијарна соба, итн...

Доброволно здравствено осигурување (за Египет не е задолжително, но, се препорачува)

Факултативни излети кои во Хургада ги организира наш партнер, агенција

Египетска виза (25 US$ по пасош) која се добива на аеродромот во Хургада пред пасошката контрола

Деца до 2 години плаќаат само египетски аеродромски такси во износ од 50 еур, немаат свое место во авионот и автобусот, како ни лежај во хотелот, но користат исхрана

 

 

Хотел

24.12 – 31.12

31.12 – 07.01

8 дена / 6 ноќи

24.12 – 07.01

31.12 – 14.01

15 дена / 13 ноќи

07.01- 14.01

14.01 – 21.01

8 дена / 6 ноќи

07.01 – 21.01

14.01 – 28.01

15 дена / 13 ноќи

Elaria Hotel 3* PP

365€

425€

365€

425€

Magawish Resort 4* AI

415€

529€

385€

479€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 30€ по лице

Hilton Long Beach 4* AI

415€

529€

385€

479€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 25€ по лице

Mina Mark 4* AI

419€

539€

379€

469€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 40€ по лице

Hawaii Riviera Aqua Park 4* AI

419€

539€

379€

469€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 45€ по лице

Le Pacha Resort 4* AI

419€

539€

395€

495€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 55€ по лице

3 Corners Sunny Beach 4* AI

419€

545€

389€

489€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 55€ по лице

Sunny Days El Palacio 4* AI

419€

545€

399€

505€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 75€ по лице

Sea Gull Resort 4* AI

419€

545€

399€

505€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 75€ по лице

Samra Bay Resort 4* AI

429€

569€

405€

519€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 55€ по лице

           

 

Bella Vista 4* AI

435€

585€

419€

545€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 55€ по лице

Mirage Bay Resort 4* AI

435€

585€

399€

505€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 55€ по лице

Al Nabila Grand Makadi 4* AI

445€

599€

425€

549€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 55€ по лице

Grand Plaza Hotel 4* AI

479€

669€

435€

579€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 45€ по лице

Titanic Palace 5* AI

455€

619€

429€

569€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 45€ по лице

Hilton Resort 5* AI

479€

669€

455€

625€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 55€ по лице

Tropitel Sahl Hashish 5* AI

579€

889€

519€

759€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 55€ по лице

Pyramisa Sahl Hashish 5* AI

579€

889€

489€

699€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 90€ по лице

Palm Royale 5* AI

649€

1049€

575€

879€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 125€ по лице

Premier Le Reve 5* UAI

699€

1149€

669€

1079€

Задолжителна доплата за Новогодишната вечера 175€ по лице

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе