Следете нé или притиснете Escape

ДОЧЕК НА НОВАТА 2020 ГОДИНА ВО МОСКВА

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

МОСКВА

Москва  6 дена/5  ноќи

30.12–04.01.2019

Лет од Белград

1 ден (30.12.2019)  БЕЛГРАД -МОСКВА Состанок  на групата на  аеродром Никола Тесла  два часа пред поаѓање во 16.10 часот.  Лет со авиокомпанијата  Air Serbia во 18.10 часот (лет JU 654) . Слетување на аеродромот во Москва -Шереметјево во 23.05 часот.Сместување во хотел.Ноќевање.

2 ден(31.12.2019)    МОСКВА        Појадок . Панорамско разгледување на градот со автобус (без влез во објекти): центарот на градот,  Црвениот плоштад, Кремљ,  Црквата на Василиј, Бољшој театарот, Црква на Исус Христос Спасисителот. Навечер  одење до  Црвениот Плоштад(со метро,со водич),каде традиционално со гоолем  огномет се пречекува Новатата Година.Ноќевање.

3 ден(01.01.2020)     МОСКВАПојадок. . Поаѓање на факултативна екскурзија кон Сергиев  Посад (поранешен Загорск,  70 километри од Москва), еден од најстарите и најголемите руски манастирски комплекси, како и поранешна резиденција на рускиот патријарх. Потоа, разглед на Тројствената лавра на Св. Сергеј.Слободно време Во вечерните часови, факултативна посета на Московското Метро , на неколку најубави метро станици, кои се налик музеи со бројни мозаици, скулптури, итн., Новодевичанскиот  Манастир, видиковецот Врапчево брдо,  Универзитетот “Ломоносов”,  Паркот на победата  Ноќевање

4 ден (02.01.2020 )   МОСКВА         

Појадок.Поаѓање на факултативна екскурзија кон  Музеот Бородинската  битка -посветен на војната на Наполеон  во 1812.Главен експонат на музејот е панорамата,кое преставува огромно сликано платно со димензии 115 х 15м,кое виси во затворен круг и преставува еден од  најтешките моменти на војната на Бородинското поле.  Слободен ден за индивидуални активности, или факултативно вечерно крстарење  – пловење со ексклузивниот брод -ресторан Radisson.Ноќевање .

5 ден (03.01.2020)      МОСКВАПојадок.Факултативна посета на Кремљ, најстариот дел од историскиот центар на Москва, со извонредна убавина на архитектонски и уметнички комплекс. Прошетка по делот на црквата Успесение на Архангел, палатата каде се наоѓа ризницата на Царска Русија.  Големо  историското и уметничкото богатство на Московскиот  Кремљ,  кои се собрани во една збирка од која е настанат Музејот (Богатството од Царска Русија), кој е под заштита на УНЕСКО. Посета на палатата на оружјето, ризницата на царска Русија…Враќање во хотел и слободно попладне/вечер за одмор и индивидуални активности

6 ден (04.01.2020)      МОСКВА – БЕЛГРАД Појадок.(lunch paket) По одјавување на хотелските соби, организиран трансфер до аеродром. Лет за Белград во 07.55 часот (JU 651). . Пристигнување во Белград во 08.55 часот.

 ХОТЕЛ 4*(Москва) 

ВРЕМЕ НА ПРЕСТОЈ

30.12 – 04.01.2019

УСЛУГИ

Ноќевање/појадок

НОЌЕВАЊА

5

Редовна Пакет Цена по лице во двокреветна (1/2) соба(со вклучени аеродромски такси)

588 € / 36.456мкд

Дете 2-11.99г во соба со 2 возрасни на помошен лежај

540€ / 33.480мкд

Доплата за еднокреветна соба

95 € / 5890 мкд

 

Цената влучува:

 • Авионски превоз  Белград – Москва – Белград .
 • Аеродромски такси во висина од 112еур / 6.950 мкд(подложнии на промени
 • 5 ноќевања со појадок во хотел 4* .
 • Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром, според програма.
 • Панорамски разглед на градот со водич на српски јазик (без влезници во објекти).
 • Техничко водство / Пратител на групата.

 

Цената не вклучува:

 • Индивидуални трошоци и дополнителни оброци и пијалоци кои не се наведени во програмата.
 • Задолжително патничко осигурување
 • Факултативни излети:

Кремљ – 40 еур (*** Се резервира однапред, во агенција!)

Сергиев имот (Поранешен Загорск) – 40 еур

Московско Метро (прошетка) – 10 еур

Боородинска  Битка – 30 еур

Крстарење по река – 35 еур

Третјаковска галерија -30 еур

*** Во цените за факултативни излет се вклучени превоз, влезница (каде што ја има), локален водич. Минимален број на патници за реализација на излетите е 15 лица. За помалку пријавени лица (10-14) факултативата би можела да се реализира но со јавен превоз.

 

Забелешки:

 • За резервации потребен е аванс од 40% од вкупнот износ на аранжманот.
 • Целосна уплата, најдоцна петнаесет (15) дена пред започнување на аранжманот.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на цената на превозот (авионските билети), да ја промени и цената на аранжманот.
 • Доколку не се оствари минималниот број на патници, организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излети.
 • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањето.   
 • Распоредот и содржината на посетите и разгледите може да претрат промена во зависност од состојбата на терен.

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе