Следете нé или притиснете Escape

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО РАКОМЕТ 2018

Програма

Програма на патување:

12.01.2018 Скопје-Загреб. Состанок на групата во 23.30 , поаѓање во 24.00ч.  Ноќно патување со попатни паузи за одмор.

 

13.01.2018 Загреб. Пристигнување во  Загреб околу 14.00ч , сместување во хотел “I” www.hotel-i.hr лоциран   до Арена Загреб.  НАВИВАЊЕ  на првиот натпревар против Словенија кој почнува во 19:30. Време за слободни активности. Враќање во хотел. Ноќевање.

 

14.01.2018 Загреб. Појадок. Слободен ден или факултативна посета на Крапинске Топлице (аква парк Aquae Vivae). Враќaње во Загреб во попладневните часови Ноќевање.

 

15.01.2018 Загреб. Појадок. Можност за факултативен разглед на градот. НАВИВАЊЕ  на вториот натпревар против Црна Гора кој почнува во 20:30.    Време за слободни активности. Враќање во хотел. Ноќевање.

                                   

16.01.2018. Загреб. Појадок. Слободен ден или факултативна шопинг тура до Трст - Италија. Враќање во Загреб доцна попладне. Ноќевање.

 

17.01.2018 Загреб – Скопје. Појадок. Одјавување во хотел до 12 часот. НАВИВАЊЕ на третиот натпревар против Германија кој почнува во 18:10. По натпреварот состанок на договореното место и поаѓање за Скопје, ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

 

18.01.2018. Скопје. Пристигнување во Скопје во пладневните часови. Крај на програмата.

Опис

Загреб, Хрватска

Бидете и Вие дел од петтиот по ред настап на Македонската Ракометна репрезентација на Европските Првенства, овој пат во Загреб.

Првиот натпревар на нашата репрезентација е на 13.01.2018, против Словениjа во 19:30 часот во Арена Загреб. Дојдете со Папилон да ја бодримe нашата жолто-црвена репрезентација. Побрзајте, местата се ограничени.

Цена: 296 ЕУР (18.350,00 денари)  по лице (превоз и хотел)

Блок влезници: 169 ЕУР (10.500,00 денари)

 влезници за 3 дена кат C

 

Напомена

ВАЖНИ  НАПОМЕНИ:

- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 45 патници

- За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТА ПАПИЛОН

- Плаќањето е исклучиво во Денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Важни информации

Во цената е вклучено:

- Превоз со туристички автобус според програмата

- Четири ноќевања со појадок во хотел I 3* www.hotel-i.hr во двокреветни соби на база ноќевање со појадок

- Влезница за наведените 6 натпревари (3 на репрезентацијата на Македонија) според категорија

- Организација на патувањето

- Придружник на групата

 

Во цената не е вклучено

- Патничко осигурување ( 300 ден )

- Туристичка такса 1 еур ден/лице

 

Доплти за факултативни излети и разгледи:

Посета 10€, капење во Крапинске Топлице 8 € (минимум 20 патници) 14.01.2018

Разглед на Загреб со професионален водич  10 €  (минимум 20 патници) 15.01.2018

Шопинг тура во Трст - Италија 40€, (минимум 20 патници) 16.01.2018

Инфо за факултативите:Крапинске Топлице (воден парк Aquae Vivae - затворен)

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе