Следете нé или притиснете Escape

Хотел GRAND HOTEL - VELINGRAD

5

Попусти

Попусти за деца:

  • Дете 0-5.99 години се сместува бесплатно во соба
  • Дете 0-11.99 години бесплатно се сместува во апартман на база на ноќевање со појадок
  • Дете 6-11,99 години на дополнително легло во соба има 70% попуст од цената на редовното легло во соодветната соба
  • Дете од 0-11.99 години на редовно легло во собa има 30% попуст од цената на редовното легло во соодветното сместување
  • Лица над 12 години на дополнително легло плаќаат 21€ на ден
  • Попусти за еднокреветна соба - 8€ на ден на база на ноќевање со појадок од цената за двокреветната соба. Попустот не важи за апартманите
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Цените се дадени во евра, по соба, на ден и вклучуваат: ноќевање со појадок, користење на внатрешен минерален базен (12,5 х 25 м, 290С), детски минерален базен (350С), минерално џакузи, финландска и био сауна, ароматична парна бања, ледена соба, зона за релаксирање, фитнес центар, паркинг, бесплатен интернет во јавните простории на хотелот и собите, користење на сеф во собите.

Во рок од 3 дена после потврдувањето на резервацијата од страна на хотелот, потребно е уплата од 50% од вкупната сума. Доплатата треба целосно да биде извршена до 01.04.2017. За резервации после тој период се плаќа 100% од сумата за време на резервацијата.

Важни информации

Во рок од 3 дена после потврдувањето на резервацијата од страна на хотелот, потребно е уплата од 50% од вкупната сума. Доплатата треба целосно да биде извршена до 01.04.2017. За резервации после тој период се плаќа 100% од сумата за време на резервацијата.

Geolocation

 

Тип на соба

Двокреветна стандардна соба

Двокреветна соба Делукс

Двокреветна соба Гранд Делукс

Апартман Јуниор

Апартман Делукс

Апартман ВИП

Цена на ден

89

109

119

147

165

185

Цените се валидни во периодот 14.04-17.04.2017, за минимум 3 ноќевања

Задолжителна доплата за празничниот Велигденски ручек на 16.04.2017 - 21€ за возрасен и 11€ за дете 6-11.99 години

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе