Следете нé или притиснете Escape

Сите патишта водат кон Азија

Милиони туристи ширум светот ги избраа најубавите дестинации преку TripAdvisor за годинашните Travelers Choice awards for Destinations. Апсолутен победник е Азија, а во продолжение фотки од 25-те места кои најмногу ги фасцинирале авантуристите, како и наши препораки за посета на истите или слични дестинации.

25. Сан Франциско, Калифорнија, САД

24. Чианг Маи - Тајланд

23. Лисабон, Португалија

22. Сиднеј, Австралија

21. Будмпешта, Унгарија

20. Банкок, Тајланд

19. Кејптаун, Јужноафриканска Република

18. Чикаго, Илиноис, САД

17. Дубаи, УАЕ

16. Санкт Петербург, Русија

15. Барселона, Шпанија

14. Буенос Аирес, Аргентина

13. Фиренца, Италија

12. Њујорк, САД

11. Берлин, Германија

10. Шангај, Кина

9. Сием Реап, Камбоџа

8. Ханој, Виетнам

7. Париз, Франција

6. Маракеш, Мароко

5. Прага, Чешка

4. Пекинг, Кина

3. Лондон, Англија

2. Рим, Италија

1. Истанбул, Турција

А која е вашата омилена дестинација? Сите тековни понуди на туристичката агенција Папилон можете да ги најдете ТУКА.