Следете нé или притиснете Escape

Хотел INTERHOTEL SANDANSKI

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

СМЕСТУВАЊЕ - ВОЗРАСНИ И ДЕЦА:

Тип соба

Минимум

Максимум

Двокреветна соба

1 возрасен

 2 возрасни + 1 дете до 15,99+1 дете до 3,99

Студио

1 возрасен

 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год+1 дете до 3,99 год

Апартман лукс

1 возрасен

 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год+1 дете до 3,99 год

Апартман фамилијарен

1 возрасен

 3 возрасни + 1 дете до 15,99 год.+1 дете до 3,99

·        Во собата има можност за сместување на две редовни легла плус 1 легло (на растегнување) и може да има бебешко креветче

·        Во студио/апартман има можност за сместување на два возрасни лица на редовни легла, 1 лежај (тросед на развлекување) и 1 бебешко креветче

·        Во апартман фамилијарен има можност за сместување на три редовни легла плус 1 лежај (тросед на развлекување) и 1 бебешко креветче

 

Напомена

НАПОМЕНА:

Во студио две деца 4-11,99 год. се сместуваат бесплатно на база на ноќевање со појадок. За вечера има ДОПЛАТА од 8 евра на ден за дете. 

НАПОМЕНА

Сместување во собите по 14:00 ч.Напуштање на собите до 12:00 ч.

 

Важни информации

Во цената Е вклучено:

·        Ноќевање со појадок (шведска маса) или полупансион (појадок и вечера)

·        Затворен базен со минерална вода 33˚С со полуолимписки димензии

·        Отворен базен со минерална вода 33˚С

·        Отворен термален базен со минерална вода 38˚С

·        Џакузи на отворено со минерална вода

·        Лежалки и крпа на базените

·        Сауна

·        Парна бања

·        Фитнес

·        Безжичен интернет

·        Паркинг

·        Сеф на рецепција

·        Детско катче

·        Туристичка такса 

Периоди 

Капацитет 

01.04-31.05.2017;

 

01.09.2017-07.01.2018 

01.02-31.03.2017;

 

01.06-31.08.2017;

 

08.01.2017 - 31.01.2017

Петок и сабота

Недела - четврток

Петок и сабота

Недела - четврток

Сместување

во соба

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

 DBL стандард+

2+1+1

70

88

60

78

66

84

56

74

 SGL стандард+

1+0

55

65

48

57

54

62

45

55

 DBL лукс

2+1+1

80

98

68

86

78

96

66

85

 SGL лукс

1+0

62

72

53

62

60

70

50

60

 STD стандард

2+1+1

116

134

98

116

102

118

90

108

 APP лукс

2+1+1

130

150

110

128

116

134

104

122

 APP фамилијарен

2+1+1

176

194

150

170

160

180

140

159

 Дополнително легло возрасен

 

23

32

23

32

23

32

23

32

 Доп. легло дете 12-15,99 г

 

23

28

23

28

23

28

23

28

 Редовно легло - дете 4-11,99

 

21

28

21

28

22

28

22

28

 Доп. легло - дете 4-11,99

 

10

17

10

17

10

17

10

17

 Дете до 3,99 г

 

0

0

0

0

0

0

0

0

 

 7+ ноќевања / Цените се дадени во евра, по соба, на ден

Сместување

Капацитет

01.04.2017-31.05.2017

 

01.09.2017-07.01.2017 

01.02.2017-31.03.2017

 

01.06.2017-31.08.2017

 

08.01.2017-31.01.2017

BB

HB

BB

HB

 DBL стандард

2ADL+1CHD

56

75

52

70

 SGL стандард

1ADL

45

54

42

52

 DBL лукс

2ADL+1CHD

64

82

62

80

 SGL лукс

1ADL

50

60

48

56

 STD стандард

2ADL+2CHD

93

111

84

102

 APP лукс

2ADL+1CHD

105

123

96

114

 APP фамилијарен

2ADL+2CHD

142

160

132

150

 Дополнително легло во STD/APP- возрасен

 

23

32

23

32

 Редовно легло - дете 4-11,99

 

20

27

20

27

 Дополнително легло - дете 4-11,99 во соба

 

10

18

10

18

 Дете до 3,99 г

 

0

0

0

0

  SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе