Следете нé или притиснете Escape

Хотел MEDITE

5
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Хотел Медите 5*

http://www.hotelmedite.com/bg/

реновиран во 2018 г. со нови хотелски содржини, нов најсовремен СПА центар…

Ценовник 01.12.2018-31.12.2019

Цените се по соба на ден  во EUR

ноќевање со појадок

сместување

недела-четврток

петок и сабота

De luxe (20 м2)

1 adl

58

70

1 adl + 1 chd /0-12 г./

58

70

2 adl

71

84

Premium (24 м2)

2 adl

75

94

2 adl + 1 chd /0-12 г./

75

94

3 adl

104

130

Junior app (28 м2)

2 adl

115

124

2 adl + 1 chd /0-12 г./

115

124

2 adl + 2 chd /0-12 г./

115

124

3 adl

160

172

Lux app 2 bedroom (31 м2)

4 adl

142

159

4 adl + 1 chd /0-12 г./

142

159

4 adl + 2 chd /0-12 г./

142

159

5 adl

168

186

Легенда: adl – возрасен,  chd – дете

 

Цените се во EUR , 1eur = 62мкдЦените не важат за празници, семинари…..

Сместување по 14:00 ч. (локално време)Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

 

Во цената Е вклучено:Ноќевање,Појадок,Внатрешен базен со минерална вода,Надворешени базени со слатка вода,Сауна парк,Зона за релаксација,Фитнес,Паркинг,Сеф на рецепција,Надворешно џакузи,Туристичка такса,

 

Во цената НЕ Е вклучено:ПревозПатничко осигурувањеНеспомнати услугиЛичен трoшок на патникот

Доплати на ден за 1 лице:

ПОЛУПАНСИОН

ПОЛН ПАНСИОН

15 EUR Возрасен

23 EUR Возрасен

       8 EUR Дете до 12 г.

      13 EUR Дете до 12 г.

За деца има детско катче на отворено и на затворено и детски базен со минерална вода на отворено (отворен само во летниот период)

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе