Следете нé или притиснете Escape

Hotel Sv. Nikola - Сандански

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Хотелот Св. Никола се наоѓа во центарот на градот на главната пешачка улица. Располага со внатреен базен, спа центар, класичен ресторан, средоземноморски респоран, снек бар и пиано бар.  

Структура

SGL стандард:единечен креветМакс. капацитет: 1 возрасен

SGL лукс:единечен кревет, нова гарнитураМакс. капацитет: 1 возрасен

DBL стандард:Брачен кревет или два единечниМакс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 12 год.

DBL лукс:Брачен кревет или два единечни, нова гарнитураМакс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 12 год.

Студио стандард:еден брачен кревет и две фотељи на спуштањеМакс. капацитет: 3 возрасни лица + 1 дете до 12 год. 

Студио лукс:еден брачен кревет и две фотељи на спуштање,  џакузиМакс. капацитет: 3 возрасни лица + 1 дете до 12 год. 

 

Базени

 • Внатрешен базен со минерална вода и џакузи

Спа центар

 • зона за релаксација
 • сауна
 • римска бања
 • парна бања
 • солариум
 • фитнес центар
 • секаков вид на масажи, терапии и процедури 

 

Напомена

 • Можност за доплата за полупансион  Возрасен - 10 евра по лице на ден, без пијалоци
 • Можност за доплата за полупансион  дете 4-11,99 г - 5 евра по лице на ден, без пијалоци

 

Резервацијата е гарантирана само со уплата од 100% во рок од 10 дена по потврдувањето.

По уплатата, резервацијата подлежи на 100% пенали при отказ.

Уплатата се врши во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

 

Важни информации

Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

Цената вклучува:

 • 3 ноќевања со појадок
 • Користење на парна бања, сауна и фитнес центар, затворен базен со минерална вода,римска бања ,солена соба , паркинг, бесплатен безжичен интернет во цел хотел, сеф на рецепција, туристичка такса.

 

 

Политика и услови

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

гостинот има право да ја откажи или промени резервацијата до 7 дена пред пристигањето без пенали.

Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божиќ, Велигден) до 30 дена пред пристигање е без пенали.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божиќ, Велигден) помалку од 30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.

Хотелот прифаќа рекламации во рок од 48 ч.За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

 

 

 Еднодневен пакет „Неделен Спа релакс” Цени за СОБА за 1 ноќ – полупансион  

сместуваое

DBL standard

DBL clasik

1adl

46

56

1adl+1chd ( дп 12г. )

52

70

2adl

60

82

2adl+1chd ( дп 4г. )

60

82

2adl+1chd ( дп 12г.)

68

92

Легенда: adl возрасен, chd дете

 

DBL standard двокреветна стандард соба, DBL clasik двокреветна реновирана соба

 

Цените се за СОБА за соодветнипт број на гости и вклучуваат:

1 ноќевање со појадок и вечера;

 

салата бар / салата во рестпранот на хотелот - за време на престојпт (од 19 до 21 часот); Користење на СПА центарот со затворен базен, сауна, римска бања, солена соба, фитнес; Бесплатен безжичен интернет, паркинг, туристичка такса. Шише вино во собата на пристигнување.

 

 

 

Дводневен пакет City Break
Цени за СОБА за 2 нпќи – Ноќевање со појадок

сместуваое

DBL standard

DBL clasik

Studio

1adl

76

98

194

1adl+1chd ( дп 12г. )

88

112

194

2adl

102

132

194

2adl+1chd ( дп 4г. )

102

132

194

2adl+1chd ( дп 12г. )

116

152

194

3adl

х

х

194

Легенда: adl возрасен, chd дете

DBL standard двокреветна стандард соба, DBL clasik двокреветна реновирана соба

 

Цените се за СОБА за соодветниот број на гости и вклучуваат:

2 ноќевања со појадок ;

 

салата бар / салата во рестпранот на хотелот - за време на престојот (од 19 до 21 часот); Користење на СПА центарот со затворен базен, сауна, римска бања, солена соба, фитнес; Бесплатен безжичен интернет, паркинг, туристичка такса.

Легенда: adl возрасен, chd дете

DBL standard двокреветна стандард соба, DBL clasik двокреветна реновирана соба

 

Цените се за СОБА за соодветниот број на гости и вклучуваат:

2 ноќевања со појадок ;

 

салата бар / салата во рестпранот на хотелот - за време на престојот (од 19 до 21 часот); Користење на СПА центарот со затворен базен, сауна, римска бања, солена соба, фитнес; Бесплатен безжичен интернет, паркинг, туристичка такса.

 

Дводневен Спа пакет – полупансион City Break Plus

 

Цени за СОБА за 2 нпќи – полупансион

Дводневен Спа пакет – полупансион City Break Plus
Цени за СОБА за 2 нпќи – полупансион

сместуваое

DBL standard

DBL clasik

1adl

110

124

1adl+1chd ( дп 12г. )

134

174

2adl

158

204

2adl+1chd ( дп 4г. )

158

204

2adl+1chd ( дп 12г. )

188

240

Легенда: adl возрасен, chd дете

DBL standard двокреветна стандард соба, DBL clasik двокреветна реновирана спба

Цените се за СОБА за сппдветнипт брпј на гпсти и вклучуваат:

2  нпќеваоа сп ппјадпк;

 

2 вечери на сет мени и салата бар / во ресторанот на хотелот – за време на престојот (од 19 до 21 часот);

 

1 класична масажа еднаш за период во работно време;

 

Користење на СПА центарот со затворен базен, сауна, римска баоа, солена соба, фитнес; Бесплатен безжичен интернет, паркинг, туристичка такса.

 

 

 

 

Тридневен пакет Fresh Spring

сместуваое

Цени за СОБА за 3 нпќи – ноќевање со појадок

DBL standard

DBL clasik

Studio

1adl

106

136

268

1adl+1chd ( дп 12г. )

104

130

268

2adl

122

152

268

2adl+1chd ( дп 4г. )

122

152

268

2adl+1chd ( дп 12г. )

144

184

268

3adl

х

х

268

Легенда: adl возрасен, chd дете

DBL standard двокреветна стандард соба, DBL clasik двокреветна реновирана соба

Цените се за СОБА за соодветнипт број на гости и вклучуваат:

3 ноќевања со појадок ;

 

салата бар / салата во ресторанот на хотелот - за време на престојот (од 19 до 21 часот); Кпристење на СПА центарот со затворен базен, сауна, римска бања, солена соба, фитнес; Бесплатен безжичен интерне, паркинг, туристичка такса.

 

 

Петдневен пакет Relax

 

Цени за СОБА за 5 нпќи – ноќевање со појадок

Петдневен пакет Relax
Цени за СОБА за 5 нпќи – ноќевање со појадок

сместуваое

DBL standard

DBL clasik

Studio

1adl

138

178

358

1adl+1chd ( дп 12г. )

168

206

358

2adl

198

244

358

2adl+1chd ( дп 4г. )

198

244

358

2adl+1chd ( дп 12г. )

238

296

358

3adl

х

х

358

Легенда: adl возрасен, chd дете

DBL standard двокреветна стандард соба, DBL clasik двокреветна реновирана соба

Цените се за СОБА за соодветниот број на гости и вклучуваат:

 

5 ноќевања со појадок ;

 

салата бар / салата во ресторанот на хотелот - за време на престојот (од 19 до 21 часот); Користење на СПА центарот со затворен базен, сауна, римска бања, солена соба, фитнес; Бесплатен безжичен интернет, паркинг, туристичка такса. Терапија - бања со алги или морски соли - еднаш за време на престојот;

 

 

 

Седумдневен пакет Spa&Active
Цени за СОБА за 7 ноќи – ноќевање со појадок

сместуваое

DBL standard

DBL clasik

Studio

1adl

174

222

430

1adl+1chd ( дп 12г. )

210

258

430

2adl

248

304

430

2adl+1chd ( дп 4г. )

248

304

430

2adl+1chd ( дп 12г. )

302

376

430

3adl

х

х

430

Легенда: adl возрасен, chd дете

DBL standard двокреветна стандард соба, DBL clasik двокреветна реновирана соба

Цените се за СОБА за соодветниот број на гости и вклучуваат:

7 ноќевања со појадок ;

 

салата бар / салата во рестпранот на хотелот - за време на престојот (од 19 до 21 часот); Кпристеое на СПА центарот со затворен базен, сауна, римска баоа, солена соба, фитнес; Бесплатен безжичен интернет, паркинг, туристичка такса. Делумна масажа - еднаш за престој;

 

 

 

 

Десетдневен пакет Wellness
Цени за СОБА за 10 нпќи – ноќевање со појадок

сместуваое

DBL standard

DBL clasik

Studio

1adl

244

302

616

1adl+1chd ( дп 12г. )

282

340

616

2adl

333

400

616

2adl+1chd ( дп 4г. )

333

400

616

2adl+1chd ( дп 12г. )

410

502

616

3adl

х

х

616

Легенда: adl возрасен, chd дете

DBL standard двокреветна стандард соба, DBL clasik двокреветна реновирана соба

Цените се за СОБА за соодветниот број на гости и вклучуваат:

10 ноќевања со појадок ;

 

салата бар / салата во рестпранот на хотелот - за време на престојот (од 19 до 21 часот); Користење на СПА центарот со затворен базен, сауна, римска бања, солена соба, фитнес; Бесплатен безжичен интернет, паркинг, туристичка такса.

 

Делумна масажа - еднаш за престојот; терапија - бања со алги или морски соли

 

 

Четиринаесетдневен пакет Vital
Цени за СОБА за 14 нпќи – ноќевање со појадок

сместуваое

DBL standard

DBL clasik

Studio

1adl

280

394

860

1adl+1chd ( дп 12г. )

352

458

860

2adl

416

538

860

2adl+1chd ( дп 4г. )

416

538

860

2adl+1chd ( дп 12г. )

524

682

860

3adl

х

х

860

Легенда: adl возрасен, chd дете

 

DBL standard двокреветна стандард соба, DBL clasik двокреветна реопвирана соба

Цените се за СОБА за соодветниот број на гости и вклучуваат:

14 ноќевања со појадок ;

 

салата бар / салата во ресторанот на хотелот - за време на престојот (од 19 до 21 часот); Кпристење на СПА центарот со затворен базен, сауна, римска бања, солена соба, фитнес; Бесплатен безжичен интернет, паркинг, туристичка такса.

 

Делумна масажа - еднаш за престојот; терапија - бања со алги или морски соли

 

 

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

Тридневен пакет Fresh Spring

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе