Следете нé или притиснете Escape

Medite 5* 02.01-05.01

5
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Medite - Сандански 

Локација

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Хотел Медите е сместен во мирниот дел на Сандански и нуди уникатен панорамски поглед кон градот. Составен е од главна зграда комплетно реновиран со 5*, реновирани соби , спа центар и уште многу други нови погодности по најнови стандарди; помошна зграда Апарт Медите со 3* и посебен комплекс на луксузни вили со 5*. Сите гости имаат пристап до базените и спа центарот, како и ресторанот за појадок, ручек и вечера кој се наоѓа во главната зграда на хотелот. Бесплатен шатл автобус е на распологање на гостите за транспорт до центарот на градот и назад (според распоред на рецепција). 

Структура

DBL стандард:еден брачен кревет или два единечни и можност за бебешко креветчеМакс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 1,99 год.*Во некои од собите има можност за дополнително легло за трет возрасен (според раположливоста во дадениот момент)

DBL лукс:еден брачен кревет или два единечни, дополнително легло и можност за бебешко креветче (нова гарнитура)Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 1,99 год.*Во некои од собите има можност за дополнително легло за трет возрасен (според раположливоста во дадениот момент)

Студио:спална со еден брачен кревет или два единечни, дневна со дополнително легло и можност за бебешко креветчеМакс. капацитет. 3 возрасни + 1 дете до 1,99 год.

Апартман лукс:две спални со еден брачен кревет или два единечни, дневна со пдополнително легло и можност за бебешко креветчеМакс. капацитет: 5 возрасни + 1 дете до 1,99 год.​

 

Базени

  • -Внатрешен базен 12 x 8 m, висина 1.4 m, температура на вода 28-30°C

Отворен во период:

Лето: 09:00 – 21:00

Зима - 09:00 – 19:00 (20:00 во петок и сабота)

  • -Надворешен базен, висина 1.8 m, температура на вода 28-30°C

Отворен од мај до септември

  • -Надворешен детски базен со висина од 80 cm.

Спа центар

- зона за релаксација

- сауна

- џакузи 

- ароматични кади со минерална вода

- фитнес центар

- секаков вид на терапии и процедури (класични масажи, пилинг и спа ритуали, ароматерапија, антицелулитни терапии, терапии за мажи, чистење, стегање и подмладителни терапии за лице, геотермални терапии со вулкански камења, билни и цитрусни масажи

Легенда

DBL - двокреветна соба; SGL - еднокреветна соба; APP - апартман; BB - ноќевање со појадок; HB - полупансион; FB - полнпансион

 

Услови

Политика и услов

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

гостинот има право да ја откажи или промени резервацијата до 7 дена пред пристигањето без пенали.

Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божиќ, Велигден) до 30 дена пред пристигање е без пенали.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божиќ, Велигден) помалку од 30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.

Хотелот прифаќа рекламации во рок од 48 ч.За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

 

Напомена

Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

Цената вклучува:

  • 3 ноќевања со појадок
  • Користење на парна бања, сауна и фитнес центар, затворен базен со минерална вода (полуолимписки размери), отворен базен со минерална вода, отворен термален базен со минерална вода, паркинг, бесплатен безжичен интернет во цел хотел, сеф на рецепција, туристичка такса.

 

 

Напомени:

  • Можност за доплата за полупансион Возрасен - 15 евра по лице на ден, без пијалоци
  • Можност за доплата за полупансион Дете до 12.99 г - 8 евра по лице на ден, без пијалоци

 

Резервацијата е гарантирана само со уплата од 100% во рок од 10 дена по потврдувањето.

По уплатата, резервацијата подлежи на 100% пенали при отказ.

Уплатата се врши во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

 

Ценовник за 3 ноќевањапериод 02-05.01.2019со доплата за организиран превоз  

   Цените се по лице за 3 ноќевања со појадок

Тип на соба

Цена

DBL delux

113

DBL premium

122

Дете до 12,99 г.

бесплатно

   SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе