Следете нé или притиснете Escape

PIRIN PARK

5
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

 

 

PIRIN PARK 5* Сандански

https://parkhotelpirin.com/

Период на валидност: 03.01.2018 – 21.12.2019г

Цената е за СОБА на ДЕН во EUR – ноќевање со појадок

Сместување

цената е за

недела-четврток

петок и сабота

 Еднокреветна соба  стандард

1 adl

  64

  74

 Двокреветна соба стандард

2 adl

  82

  92

 Еднокреветна соба лукс

1 adl

  74

  82

 Двокреветна соба лукс

2 adl

  92

102

 Двокреветна соба лукс  + дополни. легло

2 adl+1chd 4-11,99

106

118

 Двокреветна соба лукс  + редовно легло

2 adl+1chd 4-11,99

124

152

 Двокреветна соба лукс  + дополни. легло

3 adl

115

128

 Апартаман Фемили

4 adl

148

148

 Апартаман Фемили

4 adl+1chd 4-11,99

148

148

Цени во EUR, се плаќа во денари 1 EUR = 62 мкд     /        Легенда: adl возрасен, chd дете

Во цената e вклучено:

Ноќевање со појадок;Туристичка такса;Интернет;Паркинг,Бесплатен шатл / закажан / до центарот на градот и обратно;Употреба: фитнес, базен со хидромасажни млазници, детски базен, џакузи;Сауна-парк / финска сауна, био сауна, парни бањи – календариум и лакониум,Соба за релаксација;Парк градина со отворен базен и детско игралиште;  Детско катче;

 Попуст:Дете до 3,99 години – бесплатно сместување во двокреветна делукс соба со 2 возрасни лица;  

Цените не важат за верски и национални празници

 

PIRIN PARK 5* Сандански

https://parkhotelpirin.com/

                                          Период на валидност: 03.01.2018 – 21.12.2019г

Цената е за СОБА на ДЕН во EUR – полупансион

сместување

цената е за

цена

  Двокреветна лукс соба

2 adl

124

  Двокреветна лукс соба

2 adl+1 chd 4-11,99

142

  Двокреветна лукс соба

3 adl

168

  Двокреветна лукс соба

1 adl+1 chd

104

  Еднокреветна лукс соба

1 adl

96

  Двокреветна стандарт соба

2 adl

112

  Двокреветна стандарт соба

1 adl+1 chd

96

  Еднокреветна стандарт соба

1 adl

90

Цени во EUR, се плаќа во денари 1EUR = 62 мкдЛегенда: adl возрасен, chd дете

Во цената Е вклучено:

Ноќевање со појадок;Туристичка такса;Интернет;Паркинг,Бесплатен шатл / закажан / до центарот на градот и обратно;Употреба: фитнес, базен со хидромасажни млазници, детски базен, џакузи;Сауна-парк / финска сауна, био сауна, парни бањи – календариум и лакониум,Соба за релаксација;Парк градина со отворен базен и детско игралиште;Детско катче;

Попуст:Дете до 3,99 години – бесплатно сместување во двокреветна делукс соба со 2 возрасни лица;

Цените не важат за верски и национални празници

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе