Следете нé или притиснете Escape

РИМСКА БАЊА

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Важни информации

*Викенд денови – ноќевање во петок и сабота вечер

*Работни денови – ноќевања од недела до четврток вечер

За време на викенд деновите, можно е сместување само на база на полупансион

Во периодот 29.12.2017-01.01.2018 сместувањето е по пакетни цени

Цените се дадени во евра, по соба, на ден и вклучуваат:

  • Ноќевање
  • Појадок на база на шведска маса
  • Вечера на база на шведска маса или по однапред утврдено мени, без пијалоци
  • Бесплатно користење на СПА центарот од 09:00 до 20:30 часот со два внатрешни базени со минерална вода, со температура на водата од 310С и 350С, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, солена сауна, фитнес центар, зона за релаксирање
  • Бесплатно користење на интернет низ целиот хотел
  • Бесплатен сеф за лаптоп во секоја соба
  • Бесплатно користење на бебешко креветче и столче за бебе (во ресторанот)
  • Бесплатен паркинг со видеонадзор
  • Туристичка такса

 

·        Деца до 12 години сместени на редовно легло, ја плаќаат цената за возрасен

·        Деца до 4 години на дополнително легло се сместуваат бесплатно

·        На деца до 12 години не им се обезбедни бањарки

·        Сместувањето во собите е после 14:00 часот, а напуштањето до 12 часот

·        Рано сместување во собата во согласност со слободните соби: од 08:00 до 14:00 часот – 50% од цената за собата, пред 08:00 часот се плаќа цена за едно ноќевање

·        Доцно ослободување на собата во согласност со слободните соби: од 12:00 до 18:00 часот – 50% од цената за собата, после 18:00 часот се плаќа цена за едно ноќевање

·        Топките, ракети за тенис и машина за тенис – според ценовникот на хотелот

Сместување

02.04 – 14.12.2017

Викенд , HB

Работни денови, HB

Работни денови, BB

Еднокреветна соба (1 лице)

36

31

29

Двокреветна соба (2 лица)

58

49

44

Студио (2 лица)

58

54

53

Апартман (2 лица)

68

58

53

Апартман Лукс (2 спални соби за 4 лица)

105

90

79

Дополнително легло, возрасен

23

20

16

Дополнително легло за дете од 4-12 години во студио и апартман Лукс

13

12

9

Дополнително легло за дете од 4-12 години во апартман

6

5

3

 

Сместување

15.12.2017 – 01.03.2018

Викенд, HB

Работни денови, HB

Еднокреветна соба

/за 1 лице/

49

44

Еднокреветна соба без балкон

/за 1 лице/

45

41

Двокреветна соба

/за 2 лица/

76

68

Двокреветна соба без балкон

/за 2 лица/

71

64

Студио

/за 2 лица/

80

72

Студио без балкон

/за 2 лица/

76

68

Апартман

/за 2 лица/

88

79

Апартман без балкон

/за 2 лица/

83

75

Апартман Лукс

/2 спални соби за 4 лица/

137

123

Апартман Лукс без балкон

/2 спални соби за 4 лица/

130

116

Дополнително легло, возрасен

28

26

Дополнитeлно легло за дете 4-12 во соба, студио и апартман лукс

18

16

Дополнително легло за дете 4-12 во апартман

9

8

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе