Следете нé или притиснете Escape

Хотел GRAND HOTEL

5

Попусти

Попусти за деца:

 • Дете 0-5.99 години се сместува бесплатно во соба
 • Дете 0-11.99 години бесплатно се сместува во апартман на база на ноќевање со појадок
 • Дете 6-11,99 години на дополнително легло во соба има 70% попуст од цената на редовното легло во соодветната соба
 • Дете од 0-11.99 години на редовно легло во соба има 30% попуст од цената на редовното легло во соодветното сместување
 • Лица над 12 години на дополнително легло плаќаат 21€ на ден
 • Попусти за еднокреветна соба - 8€ на ден на база на ноќевање со појадок од цената за двокреветната соба. Попустот не важи за апартманите

Доплати:

 • Возрасен на дополнително легло - 19€ на ден на база на ноќевање со појадок
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Цените се дадени во евра, по соба, на ден и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок за 2 лица
 • Користење на голем базен со полуолимписки размери со минерална вода, детски базен, големо џакузи со минерална вода, надворешен базен и детско катче, фитнес центар
 • Користење на сауна парк – парна бања, финландска сауна, био сауна, ледена соба, топли лежалки, зона за релаксирање
 • Бесплатен интернет
 • Сеф во собите
 • Паркинг
 • Во цената не е вклучена туристичката такса во износ од 1€ на ден (за возрасни и деца)

Цените не се валидни за време на националните и официјалните празници.

Geolocation

Цените се валидни за сместување во периодот 03.01 – 20.12.2017

Тип на соба

Двокреветна стандардна соба

Двокреветна соба Делукс

Двокреветна соба Гранд Делукс

Апартман Јуниор

Апартман Делукс

Апартман ВИП

Редовна цена

97

107

117

145

163

183

Специјални цени, валидни во периодот 03.01 – 30.06.2017

Цени за 2 или 3 ноќевања

82

89

99

122

137

155

Цени за 4 или 5 ноќевања

74

82

89

112

127

143

Цени за 6 и повеќе ноќевања

69

77

84

105

120

135

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе